Przypominamy - Kolej na ferie!

06 luty 2019

W czasie ferii dzieci i młodzież jeżdżą pociągami Kolei Śląskich za darmo! Oferta obowiązuje od 9 do 24 lutego 2019, czyli w czasie ferii uczniów z województwa śląskiego.

Aby w tym okresie podróżować za darmo  pociągami Kolei Śląskich, wystarczy podczas kontroli zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną. Inicjatorem i pomysłodawcą akcji jest marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Promocja ta obejmuję zarówno uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, licealnych oraz szkół branżowych. Dotyczy ona wszystkich linii obsługiwanych przez Koleje Śląskie – jedynym wyjątkiem będzie odcinek przygraniczny Chałupki – Bohumin. Oznacza to, że uczestnicy akcji będą mogli wybrać się pociągiem nie tylko do Ustronia, Wisły czy Zwardonia, ale również do Zakopanego.

Dzieci, które nie ukończyły czwartego roku życia podróżują Kolejami Śląskimi bezpłatnie przez cały rok.

W okresie ferii śląski przewoźnik specjalnie rozszerzył termin kursowania zakopiańskich pociągów i do stolicy polskich Tatr będzie kursował w tym czasie codziennie. Oprócz walorów promocyjnych i proekologicznych, istotnym elementem oferty są też oszczędności w budżetach domowych.

Więcej na stronie https://www.slaskie.pl/content/kolej-na-ferie