Zmarła Lucyna Bardel - PTTK Podbeskidzie

11 luty 2019

8 lutego, po ciężkiej chorobie, zmarła Lucyna Bardel, Prezes Zarządu Oddziału PTTK Podbeskidzie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 13 lutego o 13.00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Komorowicach. Rodzina prosi, by nie przynosić kwiatów. Zostanie natomiast przeprowadzona zbiórka na rzecz Hospicjum św. Jana Pawła II, od którego w ostatnich chwilach rodzina otrzymała olbrzymią pomoc.

Lucyna Bardel, nauczyciel oraz przewodnik.
W 1997 roku wstąpiła do Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego. Do swojej śmierci pełniła funkcję Prezesa Oddziału PTTK Podbeskidzie. 
W PTTK Podbeskidzie pracowała również jako członek Komisji rewizyjnej, kolarskiej i do spraw młodzieży. 
 Posiadała uprawnienia przewodnika terenowego i beskidzkiego, pilota wycieczek, instruktora krajoznawstwa i przewodnictwa.

 Odznaczono ją medalem „Za zasługi dla Oddziału” oraz Odznaką Honorową Oddziału. Z kolei Zarząd Główny PTTK odznaczył ją srebrną i złotą odznaką „Zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży”, Brązową Honorową Odznaką PTTK oraz medalem „Nauczyciel Kraju Ojczystego” – wyliczają jej koledzy z „Podbeskidzia”. 

"Odeszła od nas koleżanka, prezes i dobry człowiek, cały swój czas i wszystkie siły poświęcający dla innych. Nie ma słów, które mogą zobrazować nasz smutek i żal. Niech odpoczywa w pokoju" – stwierdzają członkowie bielskiego PTTK.

 

Zdjęcia: zasoby Internetu