Eliminacje Gminne Turnieju wiedzy pożarniczej

14 marzec 2019

Uczniowie reprezentujący większości szkół z terenu gminy Jasienica stanęli we wtorek 12 marca do rywalizacji w gminnym turnieju wiedzy pożarniczej.

W turnieju na szczeblu powiatowym naszą gminę reprezentować będą Marek Majdak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasienicy (kategoria szkoły podstawowe) oraz Jakub Mendrek z Rudzicy (gimnazja). W nagrodę oprócz dyplomów otrzymali również m.in. plecaki turystyczne.

W trakcie konkursu zawodnicy musieli wykazać się znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, organizacji ochrony przeciwpożarowej, ale też historii ruchu strażackiego oraz ogólną wiedzą na temat bezpieczeństwa. Konkurs oceniało jury w składzie: Wiesław Siąkała, wiceprezes Zarządu Gminnego OSP, Helena Janota, sekretarz, Aleksander Lorenz, członek Zarządu Gminnego, Florian Feruga, prezes OSP Jasienica oraz Roman Marekwica, komendant gminny OSP.

Wśród uczniów szkół podstawowych indywidualnie najlepsi po Marku Majdaku była Natalia Kłaptocz z Mazańcowic, zdobywczyni II miejsca, a także Martyna Rubis z Międzyrzecza Górnego, która zajęła III miejsce. Z kolei w indywidualnych zmaganiach gimnazjalistów zwyciężył Jakub Mendrek przed Aleksandrą Włosińską i Krzysztofem Janotą, oboje z Iłownicy.

W rywalizacji drużynowej szkół podstawowych zwyciężyła reprezentacja z Międzyrzecza Górnego przed Jasienicą i Mazańcowicami. Wśród gimnazjów najlepsi okazali się uczniowie z Rudzicy przed Międzyrzeczem Górnym i Grodźcem.

Organizatorem turnieju był Zarząd Gminny Związku OSP RP w Jasienicy. Nagrody w formie pucharów, dyplomów, śpiworów, namiotów i plecaków turystycznych ufundowała Gmina Jasienica wspólnie z Zarządem Gminnym ZW OSP RP w Jasienicy. Zdobywcy pierwszych miejsc zakwalifikowali się do etapu turnieju powiatowego, który odbędzie się 6 kwietnia w Jaworzu.