300 dzieci w kinie i kolejny kiermasz

27 marzec 2019

Fundacja Ekologiczna ARKA 29.03 o godz.16.00 zaprasza prawie 300 dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych do kina na bezpłatny seans w ramach akcji Książka wspiera bohatera. Przed seansem  o godz. 15.45 pl. Bolka i Lolka przez Galeria SFERA wykonane zostanie pamiątkowe zdjęcie.

Kino i książki, mnóstwo książek

A już 30 i 31 marca kolejny w tym roku Charytatywny Kiermasz Książek w Galerii SFERA.

Miłośnicy ludzi, książek i środowiska  będą mieli kolejną okazję do nabycia po okazyjnych cenach ciekawych książek oraz wsparcia dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych.

Środki zebrane podczas ubiegłorocznej akcji pozwoliły już wesprzeć ponad 2 tysiące dzieci z Bielska-Białej i okolic.

Dlaczego Książka wspiera bohatera?

Akcja KSIĄŻKA WSPIERA BOHATERA jest dla tych, którzy lubią ludzi, książki i środowisko.

To inicjatywa Fundacji Ekologicznej ARKA, która łączy w sobie kilka aspektów; ochrona środowiska, edukacja kulturalna i pomoc społeczna.

Zbierane są od zaprzyjaźnionych osób i uczestników akcji niepotrzebne książki, organizowane kiermasze , które dają im „drugie życie”, a za zebrane środki fundowane są bilety do kin, teatrów dzieciom z domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz spełniamy ich zielone marzenia.

W akcji chodzi o promocję społecznych postaw, o pomoc różnorodnym inicjatywą obywatelskim, o budowanie wspólnoty, w której RAZEM robimy coś dla innych.  Każdy może zostać bohaterem na miarę swoich możliwości.