repertuar BCK kwiecień

29 marzec 2019

2 KWIETNIA g. 18.00
Anna Jurksztowicz i Włóczykije

Anna Jurksztowicz i Włóczykije wraz z zespołem muzycznym pod kierunkiem Pawła Stępnia – wystąpią w koncercie muzyki filmowej w BCK. Przeboje kina światowego i polskiego w aranżacji Pawła Stępnia i choreografii Sławka Damka. Bilety w cenie 35 zł do nabycia w BCK oraz w Fundacji Wspierania Talentów Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Włóczykije, tel. 693429513.

Gwiazdą wieczoru będzie Anna Jurksztowicz – wokalistka znana z nagrań piosenek do czołówek polskich seriali, takich jak: Na dobre i na złe, Ranczo czy Matki, żony i kochanki itd.

Zespół pod kierunkiem Pawła Stępnia wystąpi w składzie:

Paweł Stępień – instrumenty klawiszowe, flet, EWI

Arek Wiech – gitara elektryczna

Jakub Bejda – gitara basowa

Darek Stępień – gitara akustyczna i instrumenty perkusyjne

Adrian Mitoraj – perkusja

Tomek Kinecki – perkusjonalia

4-osobowa sekcja dęta ii kwartet smyczkowy

Org. Fundacja Wspierania Talentów Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Włóczykije


2 – 5 KWIETNIA g.19.00
Julia Pietrucha

From The Seaside w BCK usłyszymy utwory z ostatniego albumu Julii Pietruchy Postcards From The Seaside i piosenki z Parsley. Wokalistce towarzyszą znakomici muzycy: Kuba Jaźwiecki, Michał Lamża, Max Ziobro, Wojciech Gumiński, Joachim Łuczak i Robert Żelazko. org. RAM Jacek Balon

bilety: 90, 80, 70 zł

 

6 KWIETNIA g. 17.00 i 20.00
Waldemar Malicki

Waldemar Malicki – wystąpi wraz z muzykami i solistami 6 kwietnia o godz. 17.00 i 20.00 w BCK.

Koncert reklamowany jest jako klasyka po bandzie - oszałamiająca muzyka, pełen seksapilu zespół oraz rozbrajające żarty tu i teraz.

- Zapraszamy na pełne pozytywnej energii koncertowe show w takt melodii wygrywanych przez charyzmatycznego wirtuoza Waldemara Malickiego. Pianista wraz z porywającymi muzykami i doskonałymi solistami zaprezentują największe hity Pucciniego, Bramsa, Verdiego czy Bizeta, które zaskoczą swoim brzmieniem niczym przeboje napisane współcześnie. Muzyczny spektakl zachwyca pianistycznymi popisami i różnorodnością subtelnych klimatów, a energetyczne utwory oczarują niejednego melomana. Pełen temperamentu koncert to także spotkanie z wyśmienitym humorem – zaprasza organizator, firma Eskander.

bilety: 100, 90 i 80 zł

org. Eskander

9 KWIETNIA g. 19.00
Yasmin Levy

Izraelska piosenkarka wykonująca przede wszystkim muzykę sefardyjską (Sefardyjczycy to określenie ludności żydowskiej zamieszkującej obszar półwyspu Iberyjskiego), jedna z najjaśniejszych gwiazd world music, najsłynniejsza pieśniarka ladino (języka żydowskiego powstałego jako dialekt języka hiszpańskiego po wygnaniu Żydów sefardyjskich z Półwyspu Iberyjskiego w latach 1492–1497.).

Yasmin Levy swoim głębokim i przejmującym śpiewem jednocześnie zachowuje i wskrzesza na nowo najpiękniejsze utwory dziedzictwa żydowsko-hiszpańskiego ladino, łącząc je z andaluzyjskim flamenco.

bilety: 100 zł

12 KWIETNIA g. 17.00
Jezioro łabędzie

Narodowy Balet Klasyczny z Kijowa zaprezentuje 12 kwietnia o godz. 17.00 w BCK Jezioro łabędzie. Zobaczymy baletową klasykę, a na zakończenie w złotej łódce, ciągnionej przez białe łabędzie, Odetta i Zygfryd popłyną do krainy wiecznej szczęśliwości. Balet w czterech aktach Piotr Czajkowski skomponował w 1876 roku, autorami libretta byli Władimir Biegiczew i Wasilij Gelcer.

bilety: 80, 40 zł

 

13 KWIETNIA g. 19.00.
Teatr Żelazny z Katowic

Ściana - spektakl Artura Barcisia zostanie pokazany w BCK.

Brawurowa komedia w reżyserii Artura Barcisia - popularnego aktora, znanego z seriali Ranczo i Miodowe lata, przez samego reżysera określana jako potwornie śmieszna tragedia.

Czterdziestopięcioletni Jacek, kawaler z Mokotowa, agent nieruchomości, chce wypłacić pieniądze w banku. Z pozoru zwykła sytuacja staje się bardzo niecodzienną, gdyż pracownicy banku rozpoczynają dochodzenie, czy aby ich klient nie ma za dużo pieniędzy... 

Bohater dowiaduje się, że polski bank został wykupiony przez indyjską grupę kapitałową i on sam podlega już nie polskiemu, a indyjskiemu ustawodawstwu. Traktowany jak przestępca z uwagi na wysoki współczynnik awansu społecznego uczestniczy w serii coraz bardziej surrealistycznych, momentami przezabawnych i dziwacznych sytuacji, które prowokują go do skrajnie różnych emocji, od zniecierpliwienia przez furię po zobojętnienie. Bawi do rozpuku śmiały, ostry jak brzytwa i surrealistyczny humor rodem z Monty Pythona.

W popisowa rolę Klienta wciela się Paweł Okraska, krakowski aktor teatralny znanym m.in. z filmu Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową Krzysztofa Zanussiego.

Ściana w reżyserii Artura Barcisia, aktora i reżysera nagrodzonego Złotą Maską za spektakl na deskach Teatru Żelaznego pt.  Jabłko, łączy w sobie sztukę zaangażowaną i przewrotną komedię z przesłaniem w oparach absurdu.

bilety: 70 i 65 zł


20. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej na Podbeskidziu Sacrum in Musica

23 KWIETNIA g. 18.00
Mozart na inaugurację

Tegoroczny festiwal muzyki sakralnej zainaugurowany zostanie w kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka na os. Karpackim. Zanim usłyszymy utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta - Exsultate, Jubilate oraz Mszę koronacyjną C-dur – słowo wstępne wygłosi bp Piotr Greger z diecezji bielsko-żywieckiej Kościoła rzymskokatolickiego. Kompozycje sakralne klasyka wiedeńskiego wykonają Bielska Orkiestra Festiwalowa i Chór Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie pod dyrekcją Marty Gardolińskiej oraz soliści – sopranistka Barbara Zamek, mezzosopranistka Natalia Kawałek-Plewniak, tenor Max Prodinger i bas Ludovik Kendi.

bilety: 40, 20 zł

 

24 KWIETNIA g. 18.00
Koncert muzyki klezmerskiej

Drugi dzień festiwalu Sacrum in Musica jest tradycyjnie poświęcony muzyce żydowskiej. W BCK wystąpią Chór Synagogi Pod Białym Bocianem z Wrocławia pod dyrekcją Stanisława Rybarczyka, Israel Rand– kantor z Izraela oraz organista i pianista Piotr Rojek

Chór Synagogi Pod Białym Bocianem z Wrocławia to jedyny w Polsce chór synagogalny. Towarzyszy nabożeństwom podczas świąt żydowskich, popularyzuje pieśni wybitnego XIX-wiecznego wrocławskiego kantora Moritza Deutscha. Zespół powstał w kwietniu 1996 r. z inicjatywy dyrygenta Stanisława Rybarczyka oraz studentów i absolwentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dzięki przychylności Gminy Wyznaniowej Żydowskiej. Prowadzi aktywną działalność koncertową.

Po koncercie zaplanowano wernisaż wystawy Kolory piątej ewangelii w Galerii Środowisk Twórczych w BCK.

bilety: 40, 20 zł

 

25 KWIETNIA g. 18.00
Koncert muzyki starocerkiewnej

Koncert tradycyjnej starocerkiewnej pieśni dla festiwalowej publiczności w ewangelickim kościele Zbawiciela przygotował łotewski chór Logos pod dyrekcją Jana Szenroka. Chór jest związany z soborem Narodzenia Pańskiego w Rydze. To jedna z najpiękniejszych neobizantyjskich świątyń prawosławnych w krajach bałtyckich, która obecnie jest katedrą Łotewskiej Cerkwi Prawosławnej i zarazem eparchii ryskiej. Z tego względu chórzyści uczestniczą w najważniejszych wydarzeniach religijnych Łotwy.

bilety: 40, 20 zł

 

26 KWIETNIA g. 18.00
Koncert muzyki gospel

New Life Gospel Choir pod dyrekcją Petera Mante wystąpi w finałowym koncercie festiwalu w kościele św. Andrzeja Boboli. Zanim świątynia wypełni się muzyką gospel, słowo na zakończenie festiwalu wygłosi zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego bp Adrian Korczago.

W New Life Gospel Choir - działającym od 2000 r. w Dusseldorfie - śpiewa ponad 20 osób z całego świata. Łączy ich profesjonalizm, doskonałe przygotowanie muzyczne i niesamowita energia, która towarzyszy występom zespołu. Wykonują przede wszystkim czarną muzykę gospel, która dla artystów jest środkiem przekazu własnych radości, uczuć, pragnień i refleksji. Wyjątkowe, soulowe brzmienie chóru sprawia, że każdy jego koncert to dla słuchaczy przeżycie.

bilety: 40, 20 zł