Dostawa parkomatów do strefy płatnego parkowania w Bielsku-Białej

19 kwiecień 2019

W dniu wczorajszym w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej została podpisana umowa z z wyłonionym wykonawcą w postępowaniu przetargowym pn. „Dostawa parkomatów do strefy płatnego parkowania w Bielsku-Białej”.

City Parking Group S.A. z Grudziądza, które złożyło najkorzystniejszą ofertę cenową, w terminie do 1 września br. dostarczy, zamontuje oraz uruchomi system 55 szt. parkomatów na obszarze strefy płatnego parkowania, a następnie przez okres 4 lata (48 miesięcy) będzie świadczyć usługę serwisowo-techniczną związaną z bieżącym utrzymaniem parkomatów.

Parkomaty umożliwią dokonywanie opłat za postój w SPP bilonem oraz w sposób bezgotówkowy za pomocą kart płatniczych oraz za pomocą systemu płatności BLIK. 

Umożliwią również dokonywanie opłaty dodatkowej za nieuiszczenie opłaty za postój. Urządzenia wyposażone zostaną w 7 calowy kolorowy wyświetlacz LCD, klawiaturę alfanumeryczną, zasilane będą autonomicznym układem złożonym z baterii solarnej i akumulatora oraz będą wyposażone w czytnik kodów kreskowych ułatwiający dokonywanie transakcji.

Nowy system poboru opłat z zastosowaniem parkomatów w Strefie Płatnego Parkowania w Bielsku-Białej uruchomiony zostanie z dniem 1 września br. (po jego wprowadzeniu nadal będzie można korzystać z aplikacji mobilnych SkyCash i MoBILET).

Urządzenia dla Bielska-Białej stanowią najnowocześniejsze oraz sprawdzone rozwiązania stosowane w wielu miastach, zarówno europejskich, jak i polskich. City Parking Group S.A. jest liderem rynku usług parkingowych w kraju oraz ważnym graczem na rynku środkowoeuropejskim.

Źródło: MZD Bielsko-Biała