Balet „Carmen Suite & Petrushka” na żywo prosto z teatru Bolszoi w Moskwie

17 maj 2019

Wadowickie kino Centrum zaprasza na kolejny pokaz w sezonie operowo-baletowym.  Tym razem na dużym ekranie pojawi się balet „Carmen Suite & Petrushka”.

W najbliższą niedzielę, 19 maja o godz. 17:00, rozpocznie się transmisja z teatru Bolszoi w Moskwie. Kino Centrum zaprasza miłośników baletu, jak i osoby, które mają ochotę rozpocząć swoją przygodę z tym rodzajem widowiska teatralnego.

Maja Plisiecka, genialna primabalerina Teatru Bolszoj we wspomnieniach pisała - „Zawsze pragnęłam zatańczyć Carmen”. Tancerka sama więc napisała libretto, niemal zmusiła męża, Rodiona Szczedrina, do stworzenia, na bazie muzyki Bizeta z opery pod tym samym tytułem, na nowo zinstrumentowanej suity. Na koniec znalazła idealnego choreografa – Kubańczyka Alberta Alonso, który akurat gościł w Moskwie ze swoim zespołem. Tak powstał niezwykle nowoczesny, erotyczny i wyrazisty spektakl, który do dziś stanowi klejnot w repertuarze moskiewskiej sceny. Wieczór dopełni nowa interpretacja choreograficzna baletu Igora Strawińskiego „Petrushka”, opowiadającego o smutkach i radościach małej kukiełki, Piotrusia (Petrushka) z rosyjskiego jarmarcznego teatrzyku. Balet zrealizuje Edward Clug, tancerz i choreograf urodzony w Rumunii, obecnie dyrektor baletu w Słoweńskim Teatrze Narodowym w Mariborze.

Tradycyjnie, o słodki poczęstunek zadba Galicjanka.

Bilety: 20zł (ulgowy), 30zł (normalny)