10. BIEG PO SERCE ZBÓJA SZCZYRKA

07 lipiec 2019

W niedzielę 14 lipca, Stowarzyszenia Zbója Szczyrka oraz Miasto Szczyrk organizują na placu św. Jakuba jubileuszowy 10. BIEG PO SERCE ZBÓJA SZCZYRKA.

Bieg po Serce Zbója Szczyrka to impreza sportowo-rekreacyjna o charakterze charytatywnym, mająca na celu pomoc dzieciom ze Szczyrku, a także wsparcie działalności charytatywnej Stowarzyszenia Zbója Szczyrka.

14 lipca uczstnicy będą biegać dla 4.5 miesięcznego Miłoszka ze Szczyrku.

Miłoszek jest wcześniakiem z 35 tygodnia ciąży. Już od samego początku dzielnie walczy o swoje życie. Urodził się z wrodzoną olbrzymią malformacją tętniczo-żylną połączoną z naczyniakiem limfatycznym i wczesnodziecięcym, zajmującym lewą stronę twarzoczaszki, szyję, tchawicę, lewy bark, wchodzącą do śródpiersia, które przeciążają jego serduszko, powodując w nim kilka wad.

Odmiana tej malformacji, którą ma Miłoszek, występuje skrajnie rzadko, dlatego też leczenie w Polsce jest utrudnione. Pomimo tego znaleźli się lekarze, którzy wzięli Miłoszka pod swoją opiekę. Teraz chłopczyk jest już po 3 operacjach ratujących jego życie i ma wdrożone dalsze wieloetapowe leczenie, polegające na kolejnych zabiegach i operacjach.

Po 3 miesięcznym pobycie na oddziale intensywnej terapii wymaga długiej rehabilitacji, która pozwoli mu na normalne życie.