Jedyne takie miejsce w Bielsku-Białej

11 lipiec 2019

Fundacja „Wspólnym Szlakiem" zaprasza 13 lipca 2019 roku o godzinie 10:00 na otwarcie Klubokawiarni Perspektywa, ul. Słowackiego 4, Bielsko-Biała

Klubokawiarnia Perspektywa, to jedyne takie miejsce na południu województwa śląskiego, które tworzą i obsługują osoby z niepełnosprawnością oraz osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.

Fundacja dzięki wsparciu OWES przy Bielskim Stowarzyszeniu Artystycznym "Teatr Grodzki", utworzyła 4 miejsca pracy i przekształciła swoją ideę i misję w czyn.

Rozpoczęło się od totalnego remontu lokalu przy ulicy Słowackiego 4. Miejsce wymagało dostosowania pod potrzeby osób niepełnosprawnych, które tam obecnie pracują, a także te, które to miejsce odwiedzą. Po kilku miesiącach załatwiania formalności związanych z planami, pozwoleniami na budowę, fundacja przystąpiła do działania. Z pomocą życzliwych ludzi zaadoptowali pomieszczenia, zrobili nowe instalacje, przystosowali łazienki dla potrzeb osób niepełnosprawnych, odmalowali oraz wyposażyli miejsce w odpowiednie sprzęty. Teraz czas, żeby pokazać ich dzieło i wspólnie napić się dobrej kawy.

Co się zadzieje?
13 lipca, to dzień, w którym uroczyście otworzy się miejsce spotkań wszystkich tych, którzy wspierają fundację oraz tych, którzy swoją obecnością chcą sprawić, że to miejsce będzie żyć i się rozwijać. Odwiedzający będą mogli posłuchać dobrej muzyki, zjeść smaczne i proste ciasta, zamówić zimne i ciepłe napoje.

Przyjdź i zobacz, a na pewno tam zechcesz wrócić!

Działalność Fundacji "Wspólnym Szlakiem" dedykowana jest osobom z niepełnosprawnościami i wykluczonym społecznie. Największą barierą wykluczającą z życia społecznego osoby z niepełnosprawnościami jest brak miejsc, instytucji zrzeszających tych ludzi. Fundacja chce to zmienić poprzez wprowadzenie różnego rodzaju działań kulturalnych i rekreacyjnych.

Link do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/384993838803472/