Stara szkoła w nowej odsłonie

11 lipiec 2019

Od września na lokalnym rynku edukacyjnym zapowiada się rewolucja. Bielskie Liceum Ogólnokształcące EDUKACJA rozszerza swoją ofertę edukacyjną o profile artystyczne, wypełniając w ten sposób lukę dotkliwie odczuwalną już od dłuższego czasu. Uczniowie szkoły, zarówno absolwenci gimnazjów jak i szkół podstawowych, będą mogli w ramach zajęć szkolnych doskonalić się w zakresie jazzu i muzyki estradowej, tańca sportowego, a także rysunku i malarstwa. Dotyczy to zarówno tych, którzy w tym zakresie mają już własne doświadczenie, jak i osób, które swoją przygodę z muzyką, tańcem lub rysunkiem planują dopiero rozpocząć. Dodatkowe zajęcia artystyczne rozwijające pasje i zainteresowania młodych ludzi są idealnym uzupełnieniem obowiązującej podstawy programowej, ale także szansą na zdobywanie nowych umiejętności i realizację swoich marzeń. Pierwsza okazja do publicznej prezentacji talentu uczniów Liceum miała miejsce podczas niedawnego, 15. Festiwalu Miast Partnerskich „Memphis in Poland” zorganizowanego przez bielski Ratusz, w trakcie którego uczniowie zagrali znane przeboje muzyki rozrywkowej wraz z zespołem Beskidzkiego Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej. Kolejne występy i sukcesy przed nimi.


Wśród nowych propozycji Liceum jest także profil social media&kreacja skierowany do wszystkich zainteresowanych rozwijaniem umiejętności skutecznego poruszania się w mediach społecznościowych i umiejętnego tworzenia prywatnych i zawodowych interakcji z odbiorcami. Takie nowatorskie podejście do popularnych narzędzi komunikacji cyfrowej łączy ze sobą potrzeby współczesnego świata oraz naturalne zainteresowania młodych ludzi, dla których media społecznościowe są stałym elementem codziennego życia.

Od początku swojej działalności szkoła stawia także na rozwój praktycznych umiejętności młodzieży poprzez bliską współpracę z lokalnymi pracodawcami. Dzięki temu uczniowie profilu informatycznego mają możliwość rozpoczęcia współpracy z lokalnymi firmami informatycznymi i okazję do zdobywania wiedzy i kompetencji zawodowych pod okiem specjalistów z branży. Jak się okazało, nieoczekiwanym a spektakularnym sukcesem tej współpracy są propozycje zatrudnienia złożone wybranym uczniom uczestniczącym w praktykach. Potwierdza to, że karierę w branży IT można rozpocząć jeszcze przed ukończeniem szkoły, wystarczy tylko dać się poznać z dobrej strony.

Uczniowie profilu humanistycznego mają natomiast możliwość zdobywania praktyki i doświadczenia zawodowego w zakresie dziennikarstwa dzięki
współpracy Liceum z lokalnymi redakcjami. Taka współpraca ułatwia młodzieży rozpoczęcie przygody z mediami jeszcze w trakcie nauki w szkole, daje okazję do stałego rozwijania dziennikarskiego warsztatu, a przede wszystkim umożliwia dogłębne poznanie fascynującego świata poszukiwania
i odkrywania nowych informacji.
Ostatni profil w ramach oferty edukacyjnej szkoły, biologiczno-chemiczny, przygotowując do matury z biologii i chemii na poziomie rozszerzonym, umożliwia uczniom aplikowanie na studia na kierunkach medycznych
i pokrewnych.

Oprócz zapewnienia wysokiego poziomu nauczania, który jest jednym z założeń Liceum, szkoła stawia także na umiejętności językowe. Na wszystkich profilach realizowana jest rozszerzona podstawa programowa z języka angielskiego, aby każdy uczeń mógł w przyszłości swobodnie posługiwać się tym językiem. Od nowego roku szkolnego uczniowie będą mogli dodatkowo uczestniczyć w zajęciach przygotowujących do międzynarodowego egzaminu językowego Cambridge English.

Liceum prowadzi również klasy integracyjne dzięki czemu uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mogą rozwijać się w otoczeniu pełnosprawnych koleżanek i kolegów.

Wśród nowości dostępnych już od października w EDUKACJI są także niestacjonarne studia wyższe – licencjackie, magisterskie oraz jednolite magisterskie na kierunkach pedagogicznych prowadzone przez Wyższą Szkołą Nauk Pedagogicznych w Warszawie. Uczelnia działa od 2002 r., została wpisana do rejestru MNiSW pod numerem 236, a w Bielsku-Białej jest obecna od 2015 roku.
Kandydaci mają do wyboru studia I i II stopnia (licencjackie i magisterskie) na kierunku PEDAGOGIKA o specjalności:
Zarządzanie zasobami ludzkimi i psychologia pracy,
Edukacja obronna i bezpieczeństwo publiczne,
Doradztwo zawodowe i personalne,
Pedagogika kryminologiczno-sądowa,
studia magisterskie jednolite pięcioletnie na kierunku PEDAGOGIKA SPECJALNA o specjalności:
Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza,
Resocjalizacja z socjoterapią,
Spektrum autyzmu,
Oligofrenopedagogika,
Surdopedagogika,
Tyflopedagogika
oraz studia magisterskie jednolite pięcioletnie na kierunku EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA I PRZEDSZKOLNA.

Zainteresowani niezmiennie popularnymi kierunkami pedagogicznymi mogą studiować w WSNP bez wychodzenia z domu dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi edukacyjnych, czyli e-learningu. Takie rozwiązanie jest wyjątkowo korzystne dla osób pracujących, niepełnosprawnych, realizujących swoje hobby lub przebywających za granicą, gdyż mogą zdobywać wiedzę w najwygodniejszym dla nich miejscu i czasie. Uczelnia, kładąc nacisk na kształcenie praktycznych umiejętności i kwalifikacji, daje swoim studentom możliwość udziału w prowadzonych w Bielsku-Białej zajęciach warsztatowych z przedmiotów objętych programem studiów. Spotkania studentów z czynnymi zawodowo praktykami z wieloletnim doświadczeniem wzbogacą ich wiedzę i umiejętności oraz pozwolą lepiej przygotować się do zaliczeń i egzaminów.

Dla absolwentów studiów wyższych uczelnia przygotowała rozszerzoną ofertę studiów podyplomowych, które kolejny rok z rzędu także będzie realizować w Bielsku-Białej. Niesłabnącym zainteresowaniem od kilku lat cieszą się kierunki nastawione na kształcenie specjalistów do pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych (spektrum autyzmu, oligofrenopedagogika, tyflopedagogika, surdopedagogika), kierunki nauczycielskie – m.in. matematyka, chemia, fizyka, biologia, przyroda, informatyka z programowaniem, plastyka, a także zarządzanie w oświacie, doradztwo zawodowe czy przygotowanie pedagogiczne. Od nowego roku akademickiego uczelnia proponuje też nowe kierunki: trener w oświacie, terapia pedagogiczna z elementami integracji sensorycznej oraz wczesne wspomaganie rozwoju dziecka z integracją sensoryczną. Warto wspomnieć, że zarówno dla nowych studentów jak i absolwentów uczelni przewidziane są atrakcyjne promocje cenowe.

Wszystkich zainteresowanych przedstawionymi wyżej możliwościami edukacyjnymi zapraszamy do Centrum EDUKACJA w Bielsku-Białej przy
ul. 3 Maja 31, gdzie będą mogli zdobyć dodatkowe informacje oraz uzyskać odpowiedzi na swoje pytania.


Centrum EDUKACJA
ul. 3 Maja 31, Bielsko-Biała
tel. 33 822 80 58, 513 097 904, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.centrumedukacja.pl