graMY doBBro

31 lipiec 2019

W obliczu tragedii, która rozegrała się w Gdańsku podczas finału WOŚP 2019, bielszczanie zmobilizowali się i zdecydowanie sprzeciwili się nienawiści. Wyrazem tego było znaczące wydarzenie – koncert pod nazwą „GraMY doBBro" 11 lutego z udziałem ponad stu bielskich artystów.

#graMYdoBBro to wspólna inicjatywa Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz lokalnych artystów. Akcja została zapoczątkowana przez jedną ze znanych piosenkarek, która po tragicznej śmierci Prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza - zachęciła środowiska artystyczne do integracji. Bielsko-Biała podjęło inicjatywę, ale w swój własny sposób i 11 lutego w Teatrze Polskim w naszym mieście mieliśmy okazję wysłuchania niezwykłego koncertu, w którym ponad 30 wokalistów, muzyków i zespołów z różnych środowisk (a łącznie - 150 osób!) wyraziło sprzeciw dla nienawiści oraz dało wyraz jedności i solidarności. 

Dzięki cudownemu przyjęciu wydarzenia przez bielszczan rusza II edycja najpiękniejszego koncertu w tej części Polski – GraMY doBBro II. Już 16 sierpnia widzimy się na bielskim rynku i zagramy przeciw nienawiści – dla przyjaźni, wzajemnego szacunku i zrozumienia. To wydarzenie integrujące społeczność lokalną i pokazujące, że razem jesteśmy silni.

Są z nami: Anna Guzik, Anna Mysłajek, Aicha Magija, Dzień Dobry, Ghostman Gooral, Joanna Dolata, Jowita Wolak, Juliusz Wątroba, Kamuflaż, Konrad Mika, Lazy Leg, Maciej Gucik,  Marcin Klimczak, Natalia Janoszek, Paulina Wirska, Paweł Mikler, Pearl Band, Pociąg Rock'n'Roll, Po Pieronie, Robert Szewczuga, Sabina Karwala, Sebastian Thiel, Sis, sPolish Radio, Strange, Tomasz Lewandowski i Szeszema, Tomasz Madzia, Tomasz Sylwestrzak, Walimy w Kocioł, White Deer i Włóczykije.
Prowadzenie koncertu Piotr Słucha.

16 sierpnia bądźcie z nami! Znów wspólnie zagrajMY doBBro!