Sierpień w górach pełen atrakcji

01 sierpień 2019

Połowa wakacji za nami, jednak przed mieszkańcami oraz turystami, którzy odwiedzą polskie góry kolejny miesiąc wrażeń. Polskie Koleje Linowe zapraszają m.in. na: festiwal muzyczny Hej Fest, święto kolorów – Holi Festival, taneczne fajfy i weekendowe atrakcje dla najmłodszych.4
Sierpień w górach pełen atrakcji. PKL zapraszają do wspólnej zabawy.

Połowa wakacji za nami, jednak przed mieszkańcami oraz turystami, którzy odwiedzą polskie góry kolejny miesiąc wrażeń. Polskie Koleje Linowe zapraszają m.in. na: festiwal muzyczny Hej Fest, święto kolorów – Holi Festival, taneczne fajfy i weekendowe atrakcje dla najmłodszych.

– Turystów przybywających do naszych ośrodków przyciągają przede wszystkim piękne widoki i przyroda. Jednak my zawsze staramy się zaskoczyć ich czymś nowym, co zapewni dodatkowe, wyjątkowe wspomnienia – mówi Patryk Białokozowicz – członek zarządu PKL. – Nasza oferta pomyślana jest tak, aby uzupełnić wyprawę w góry o element zabawy, w tym o atrakcje dla dzieci czy osób starszych – podkreśla.

Muzyka z widokiem na Tatry i Beskid Sądecki

Festiwal Hej Fest od 20 lipca gromadzi co tydzień publiczność podczas występów najbardziej znanych polskich muzyków. W tym miesiącu przed nami cztery koncerty. W sierpniowe soboty na Gubałówce wystąpią Lady Pank, Wilki, LemON, IRA, Dżem oraz Kamil Bednarek. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć gwiazdy polskiej sceny muzycznej na żywo w niezwykłych okolicznościach. Od początku istnienia festiwalu, czyli od 2016 roku, koncerty zgromadziły łącznie ponad 120 tysięcy widzów. Bilety na wydarzenie można kupować w sklepie internetowym PKL, w kasach biletowych pod Gubałówką oraz Biurach Obsługi Klienta PKL na terenie Zakopanego. Szczegółowe informacje o artystach i festiwalu znajdują się na oficjalnej stronie internetowej - hejfest.pl.

Miłośników muzyki czeka też duża gratka 15 sierpnia na Górze Parkowej. Odbędzie się tam muzyczne widowisko „Uśmiechnij się z Kiepurą”. Śpiewaczki i śpiewacy operowi wykonają najbardziej znane utworzy słynnego polskiego artysty. Występy muzyczne wzbogacone będą o liczne scenki i anegdoty. Koncerty w Krynicy-Zdroju słyną także z zaangażowania widowni, która chętnie dołącza do wspólnego śpiewania.


Deszcz kolorów

W sierpniu ośrodki PKL pokryją się kolorami tęczy. Wszystko za sprawą słynnego Holi Festival, na który zapraszają Góra Parkowa (10 sierpnia), Góra Żar i Palenica (11 sierpnia) oraz Gubałówka (13 sierpnia). Święto kolorów to niezwykle radosna impreza, która zyskała popularność na całym świecie.

Na przybyłych będą czekać kolorowe proszki, które będzie można wypuszczać m.in. za pomocą specjalnie przygotowanych wyrzutni. To wyjątkowa okazja do niezwykłej zabawy i zrobienia pięknych zdjęć. Całej imprezie będzie towarzyszyła muzyka grana przez DJ-a, który zadba o odpowiednie rytmy sprzyjające radosnej atmosferze. Uczestnicy nie muszą martwić się o zniszczone ubrania czy reakcję skóry. W skład proszków używanych podczas imprezy wchodzą nieszkodliwe barwniki spożywcze, talk i mąka.

Start o godzinie 15.00. Wejście na wydarzenie jest darmowe.

Tanecznym krokiem

W każdy wtorek i piątek na Górze Parkowej gromadzą się amatorzy fajfów - potańcówek w stylu lat 20. Wydarzenie nawiązuje do prawie stuletniej tradycji, którą rozpoczęli kuracjusze i goście uzdrowiska. Spotkania odbywają się na świeżym powietrzu w godzinach popołudniowych, od 14.00 do 17.00. Przybyli mogą wybrać do jakich utworów zatańczą. Muzyczne propozycje poddawane są bowiem głosowaniu na facebookowym profilu Góry Parkowej. Wystarczy wejść na stronę i oddać swój głos.

Tańce, pokazy gigantycznych baniek mydlanych, modelowaniu balonów, quizy oraz konkursy sportowe – to z kolei atrakcje dla najmłodszych organizowane w ośrodkach PKL w wakacyjne weekendy. Rodziny mogą z nich skorzystać na szczycie Palenicy, Górze Parkowej oraz Jaworzynie. Atrakcje są dostępne w cenie biletu wjazdowego koleją. Zabawy startują: na Jaworzynie we wszystkie soboty sierpnia o godz. 10.00, na Palenicy (poza 11.08) oraz Górze Parkowej w niedziele o 11.00.

Organizatorzy nie zapomnieli o dorosłych. W ramach kulinarnych weekendów na Jaworzynie Krynickiej goście mogą spędzić czas w Krynickiej Kolbie oraz Cafe&Bar Widokówka. PKL zapraszają na wspólne grillowanie przy muzyce granej przez regionalną kapelę.