otwarcie ścieżek rowerowych w Szczyrku

01 sierpień 2019

Już 3 sierpnia otwieramy pierwsze ścieżki rowerowe w Szczyrku!  


Na lato 2019 zaplanowano łącznie 13 km w ośrodku Szczyrk Mountain Resort. 


W najbliższą sobotę zostanie udostępnione pierwsze 8,5 km tras rowerowych. 


Kompleks w ośrodku Szczyrk Mountain Resort jest częścią dużego projektu regionalnego, w który zaangażowane są także okoliczne gminy, celem jest utworzenie nawet 100 km tras rowerowych.  


Nowością jest także wypożyczalnia rowerów, która znajduje się przy dolnej stacji kolei gondolowej. Wybór rowerów jest bardzo szeroki: od rowerów elektrycznych, enduro, hardtail po rowery dziecięce. 
 
Program otwarcia: 
10:00-10:15 Przecięcie wstęgi, przemówienia 
10.15 Wspólny przejazd niebieską trasą HipHopA z niespodzianką 
10:30-15:00 DJ+ Hawaii Party w SunBoxie  
10:00-17:00 Akademia TREKA (szkolenia z techniki jazdy enduro)  
10:00-17:00 Strefa Sport Kliniki (konsultacje rehabilitacyjne oraz test FMS) 
10:00-17:00 Centrum Testowe Uvex i Camelback 
10:00-17:00 Strefa Volvo Auto Boss 
 
W dniu otwarcia ośrodek Szczyrk Mountain Resort przygotował promocję cenową na całodniowy bilet rowerowy, będzie go można zakupić w cenie 29 pln. 

 
Szczyrk Enduro Trails by TREK to powstały w 2019 roku kompleks jednokierunkowych ścieżek rowerowych typu singletrack. Specjalnie wyprofilowane trasy, zaprojektowane z dala od pieszych szlaków stanowią świetne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zbudowane z myślą o bezpieczeństwie i dobrej zabawie ich użytkowników, posiadają odpowiednie nachylenie tras, miejsca do wytracania prędkości, bandy ułatwiające pokonywanie ciasnych zakrętów. 
 
Obecnie można korzystać z dwóch tras (niebieskiej 5600 m i czerwonej 2850 m) o łącznej długości 8,5 km. Jesienią oddane do użytku będą następne odcinki, a system ścieżek będzie liczył 13 km. 
Szczyrk Mountain Resort jest jednym z nielicznych miejsc w Polsce, gdzie na start każdej ze ścieżek można dostać się wjeżdżając wyciągami: gondolą lub koleją kanapową, a karnet rowerowy działa do końca dnia. 
 
Trasa 1 | Hip HopA Flow 

 
Przeznaczona dla początkujących i średniozaawansowanych rowerzystów 
 
Startuje nieco ponad zbiornikiem na Hali Skrzyczeńskiej (3 min od górnej stacji Gondoli) a kończy się na parkingu przy dolnej stacji. Posiada utwardzoną, równą nawierzchnię, sporo band, hopek, stolików i rollerów – przeszkody te można przejechać wolno bez skakania, za to szybsza jazda pozwoli na spore loty. 
Na trasie tej praktycznie brak jest podjazdów, więc nie daje za dużo wytchnienia, ale mniej więcej w jej połowie znaleźć można naturalne źródełko (jest rynienka, można uzupełnić wodę) i punkt widokowy, idealne na przerwę. 

 
Trasa 2 | Otik 

 
Przeznaczona dla średniozaawansowanych i zaawansowanych rowerzystów 
 
Startuje ponad zbiornikiem na Hali Skrzyczeńskiej (4 min od górnej stacji Gondoli) a kończy się na parkingu w Solisku (skąd jedzie się 5 min rowerem do dolnej stacji Gondoli). Jest to naturalna, płynna ścieżka, wijąca się w dosyć gęstym, młodym lesie iglastym, czasem przecina też malownicze polany, zaś w dolnej części prowadzi przez piękny bukowy las o bardzo ciekawym ukształtowaniu terenu (jest tu parę przyjemnych ścianek).  

 
Na trasie spotkać można niewielkie „bandy”, „hopki” i sporo naturalnych przeszkód terenowych wkomponowanych w linię przejazdu jak: korzenie, kamienie, uskoki oraz mniejsze i większe pieńki (tych ostatnich jest całkiem dużo, co nasunęło nam też nazwę trasy.