„Ikony Aleksandry Koniecznej”

06 wrzesień 2019

Galeria Zmienna wraca po wakacjach z nową wystawą „Ikony” Aleksandry Koniecznej. Prace można oglądać w Zespole Poradni Specjalistycznych Szpitala Śląskiego w Cieszynie do 30 września 2019 r.

Aleksandra Konieczna pochodzi z Górek Wielkich. Od dziecka lubiła rysunek, jednak dopiero  trudne chwile, które przeżywała w szpitalu, skłoniły ją w roku 2013 do odkrywania zainteresowania malarstwem i rozwijania talentu artystycznego. Tworzy, w ramach zajęć plastycznych w Dziennym Ośrodku Wsparcia w Cieszynie, jak również w domowym, góreckim zaciszu. W jej twórczości dominuje motyw sacralny, w którym wyraża własną duchowość i religijność. Szczególnie bliską postacią w jej obrazach jest Matka Boża Częstochowska.

Zafascynowana ikonografią świętych, sama podejmuje próby pisania ikon.
Każda z nich poddana procesowi tworzenia , powstaje z potrzeby serca autorki, z modlitwą na ustach i skupieniem. Pasja malowania, która sukcesywnie rozwija, daje jej poczucie spełnienia, dzielenia się wiarą z innymi, ale przede wszystkim przynosi radość i odnajdywanie harmonii w codziennym życiu. Każdy jej obraz ma swoją opowieść i adresata, gdyż lubi dzielić się nimi z innymi, obdarzać  i nieść nadzieję.

Osoby chętne do wystawienia swoich prac w Galerii Zmiennej zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 33 854 92 19.