Finał 3. edycji akcji "Pluszaki ratują zwierzaki" już w sobotę

09 wrzesień 2019

„Pluszaki ratują zwierzaki” – finał akcji już 14 września!

14 września Galeria SFERA oraz Fundacja Ekologiczna ARKA zapraszają na finał 3. edycji akcji „Pluszaki ratują zwierzaki”. W Galerii SFERA odbędzie się charytatywny kiermasz, podczas którego będzie można kupić zabawki za symboliczną kwotę i jednocześnie wesprzeć podopiecznych Fundacji „Psia Ekipa”.

Przez miesiąc trwała zbiórka zabawek w Punkcie Informacyjnym Galerii SFERA. Nadszedł czas na charytatywny kiermasz, podczas którego pluszaki zostaną wystawione na sprzedaż.

- Kiermasz zabawek „Pluszaki ratują zwierzaki” to jedyne takie wydarzenie w naszym mieście. Po raz trzeci zostaną wystawione na sprzedaż używane maskotki, puzzle, klocki i gry planszowe. "Zachęcam wszystkich rodziców do wsparcia inicjatywy i zakupu zabawki za symboliczną kwotę. Cała zebrana suma wesprze działania Fundacji „Psia Ekipa”, która pomaga psom, kotom i innym zwierzętom w znalezieniu bezpiecznego i odpowiedzialnego domu" - mówi Monika Magner, Dyrektor Galerii SFERA.

Fundacja „Psia Ekipa – Razem dla Zwierząt” działa na terenie Podbeskidzia od 2017 r. i została założona przez miłośników zwierząt. Jej celem jest pomoc bezdomnym i zaniedbanym zwierzętom, poprzez promowanie adopcji, zbiórki karmy oraz wolontariat. Fundacja edukuje i uczy empatii w stosunku do zwierząt.

Akcja „Pluszaki ratują zwierzaki” ma wymiar nie tylko charytatywny, ale również ekologiczny. Zwraca uwagę na problem odpadów oraz pokazuje, że wielu przedmiotom można nadać drugie życie. W poprzednich dwóch edycjach zebrano blisko 11 tysięcy złotych, które przekazano fundacji „Mysikrólik – na pomoc dzikim zwierzętom” oraz stowarzyszeniu „Kotełkowa drużyna”.

Charytatywny kiermasz odbędzie się 14 września we foyer Galerii II.