"Mamy rekordy" - podsumowanie akcji Rower Pomaga

22 październik 2019

Finał V edycji akcji ROWER POMAGA


Fundacja ekologiczna ARKA zaprasza na finał kolejnej edycji akcji Rower Pomaga.

Zapraszamy na organizowaną uroczystość, która odbędzie się
24 października o godz. 15.00 na bielskim Rynku (ZWM).

Podczas akcji:
- ogłoszone zostaną oficjalne wyniki rekordowej akcji Rower Pomaga w roku 2019
-  nowy happening i warsztaty ekologiczne,
- rozdane zostaną dzieciom z domów dziecka około 10 rowerów za kilometry przejechane przez rowerzystów.

„Bardzo się cieszymy z tego, iż 5 edycja akcji Rower Pomaga nie tylko okazała się rekordowa, ale także RAZEM z licznymi Partnerami zbudowaliśmy największą akcję rowerowo – społeczną w Polsce prowadzoną przez organizację ekologiczną” – Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji.

Rowery w całym kraju
Tradycyjnie w akcji łączona jest tematyka ekologiczna z społeczna. Rowerzyści wpisując przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem.

Zeszłoroczna akcja okazała się dużym sukcesem. Przejechano ponad 50 milionów kilometrów na rowerach i rozdanoy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 61 wymarzonych rowerów, a w sumie przez 4 lata 221. W akcji kilometry wpisało się ponad 70 tysięcy uczestników .

"To niesamowite że niewielkiej organizacji z Bielska-Białej udaje się już 5 rok z rzędu przygotować tak ogromne działanie ekologiczno – społeczne.

W tym roku mamy także międzynarodową edycję akcji, w której jeździmy dla dzieci/ sierot wojny na Ukrainie. W akcji Bikehelps.org bierze już udział ponad 5 tysięcy rowerzystów na całym świecie" - podsumowuje Wojciech Owczarz.

Akcję ROWER POMAGA wspierają: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach, Grupa Kęty, Miasto Bielsko-Biała, Galeria Sfera, Lasy Państwowe oraz liczne gminy partnerskie.