Walentynkowa akcja charytatywna

10 luty 2020

Charytatywne Walentynki w Galerii SFERA to już tradycja. Kupując Kartę Podarunkową Galerii SFERA w dniach 8-14 lutego, można obdarować nie tylko ukochaną osobę, ale także pomóc potrzebującym dzieciom! Jest to już trzecia odsłona tej niezwykłej akcji charytatywnej.

 

Dzień, w którym otacza nas miłość, jest idealnym momentem na to, aby nie tylko sprawić prezent ukochanej osobie, ale również pomóc najbardziej potrzebującym. Właśnie dlatego za każdą kupioną Kartę Podarunkową Galeria SFERA zasili konto Fundacji Serca dla Maluszka kwotą równą połowie wartości zakupionej karty.

 

Przy każdej z dwóch dotychczasowych odsłon charytatywnej akcji walentynkowej nasi klienci udowodnili, że mają wielkie serca. Cieszy nas to zaangażowanie i dlatego po raz kolejny chcemy wesprzeć tych, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Mamy nadzieję, że tegoroczne Święto Zakochanych sprawi, że uśmiech pojawi się na twarzach zarówno osób obdarowanych naszą Kartą Podarunkową, jak i podopiecznych Fundacji Serca dla Maluszka – mówi Monika Magner, dyrektor Galerii SFERA.

 

W zeszłym roku, dzięki zaangażowaniu Galerii SFERA i jej klientów, na konto fundacji wpłynęło ponad 10 tys. złotych. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na wyposażenie gabinetów w powstającym w Bielsku-Białej centrum rehabilitacyjnym, z którego mogą korzystać osoby z niepełnosprawnością, starsze oraz wymagające szczególnej opieki.

Pieniądze z tegorocznej zbiórki przeznaczone zostaną na badania diagnostyczne. Te bowiem odgrywają niezwykle ważną rolę w walce o zdrowie podopiecznych Fundacji Serca dla Maluszka. Obecnie jest to już prawie tysiąc dzieci. Wiele z nich choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). W przypadku tej choroby o zdrowiu, a nawet życiu, decyduje podanie leku w pierwszych miesiącach po urodzeniu. Im szybsza diagnoza, tym większa szansa na ratunek. Fundacja chciałaby umożliwić rodzicom bezpłatne korzystanie z kosztownych badań genetycznych.

 

W tym roku akcję walentynkową wspierają: kawiarnia Wisienka na torcie oraz kwiaciarnia Sofi Flora. Klienci dokonujący zakupu karty podarunkowej otrzymają podwójne zaproszenie na romantyczny deser w kawiarni. Ponadto, kupując Kartę Podarunkową w sam Dzień Zakochanych, czyli 14 lutego, można otrzymać od kwiaciarni Sofi Flora różę dla najbliższej osoby.