Prośba o wsparcie mieszkanki Bielska-Białej

10 luty 2020
Wielokrotnie spotykałam się z osobami poszkodowanymi ustawą represyjną. Zastosowanie zbiorowej odpowiedzialności spowodowało sytuację, w której wiele osób zostało niesłusznie dotkniętych ustawą dezubekizacyjnych.
 
Ostatnio swoją historię przedstawiła mi Pani Barbara i poprosiła o wsparcie ze strony mediów, aby nagłośnić jej przypadek. Za zgodą Pani Barbary publikę treść historii:
 
"Jestem jedną z kilkudziesięciu tysięcy osób objętych ustawą dezubekizacyjną na podstawie której obniżono mi emeryturę policyjną. Mój staż w formacji to 30 lat (22 m-ce w SB na etacie sekretarki i do maja 2017 roku, na etacie policyjnym. Wydział, w którym pracowałam /B/ nie podlegał w ogóle weryfikacji. Po prawie 3 latach od złożenia odwołania od decyzji dyrektora ZER moja sprawa ujrzała światło dzienne. Po złożonym zażaleniu, SA w Katowicach nakazał SO w Bielsku-Białej przeprowadzenie rozprawy. Pozwoliłam sobie do Pani napisać, ponieważ jako jedna z nielicznych posłów żywo interesowała się Pani w/w ustawą. Moja rozprawa (chyba jako pierwsza lub jedna z pierwszych odbędzie się przed SO w Bielsku-Białej w dniu 11 lutego 2020 roku o godz. 9.00 w sali 107. sygn akt VI U1348/19. Do tej pory w Sądach Okręgowych na terenie kraju zapadają wyroki korzystne dla skarżących".
 
Mirosława Nykiel
Posłanka na Sejm RP