Pikieta pod Sądem Rejonowym

10 luty 2020

W piątek koło godziny 12 przed sądem w Bielsko-Białej odbyła się pikieta w geście sprzeciwu zachowaniom, o które toczy się proces jednej z uczestniczek manifestacji. Anita Ziegler, bo o niej mowa, od jakiegoś czasu borykała się z aktami agresji w jej stronę. Groźby, często z użyciem ostrych narzędzi dosięgały nie tylko Ją, ale także Jej rodzinę.

Na zgromadzeniu zjawiły się osoby reprezentujące różne ugrupowania polityczne, a także zwykli obywatele, pokazujący solidarność z Anitą Ziegler. W trakcie pikiety głos zabrał członek Zarządu Krajowego młodzieżówki Lewicy Razem, Mateusz Merta. Mówił m. in.  o nasilającej się nagonce na osoby o odmiennej orientacji, co prowadzi do właśnie takich ekscesów. Zwrócił uwagę na pokojowy charakter manifestacji. Przemawiała również sama Anita Ziegler, która wspomniała o swojej sytuacji, ale zwracała uwagę na problemy całej społeczności. Przytoczyła również słowa swojego oprawcy, który w wulgarnej wypowiedzi powoływał się takie postacie jak Adolf Hitler.

Mimo dość wczesnej godziny, w zgromadzeniu uczestniczyło kilkanaście osób. Trwająca od kilku miesięcy sądowa batalia ma się już ku końcowi. Jaki wyrok zapadnie - nie wiadomo, ale być może już niedługo sprawa ulegnie rozwiązaniu.