Wznowienie pracy Zakładu Rehabilitacji

08 maj 2020

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej wznowił pracę Zakładu Rehabilitacji. Zabiegi odbywają się z uwzględnieniem wszelkich procedur, które mają zapobiec zakażeniu koronawirusem personelu oraz pacjentów.

"Informujemy, że każda osoba zgłaszająca się obecnie do Zakładu Rehabilitacji musi przed wejściem zdezynfekować ręce i nosić maseczkę. Pacjenci mają również obowiązek wypełnić ankietę. Można to zrobić przed przyjściem do szpitala. Ankieta dostępna jest na stronie Szpitala Wojewódzkiego https://www.hospital.com.pl/.

Pacjentom skierowanym na rehabilitację indywidualnie wyznaczane są godziny zabiegów. W celu minimalizowania kontaktu z innymi, odległość między osobami przebywającymi w jednym pomieszczeniu musi wynosić minimum 2 metry. Zabiegi wykonywane są w systemie jeden pacjent na jednego fizjoterapeutę. Przed wejściem do gabinetu i po jego opuszczeniu konieczna jest dezynfekcja rąk.

W obecnej sytuacji epidemiologicznej przeprowadzane są zabiegi  fizykoterapii oraz kinezyterapii m.in. elektrolecznictwa, laseroterapii, magnetoterapii, a także leczenie ultradźwiękami oraz światłolecznictwa.  

Z uwagi na zagrożenie SARS -CoV-2 osoby ze skierowaniami nie mogą korzystać m.in. z kąpieli w basenie, leczenia błotem mineralnym (fango), masaży, a także innych zabiegów, które wymagają bezpośredniego kontaktu fizjoterapeuty z pacjentem.

Nie ma również ćwiczeń zbiorowych oraz jazdy na rowerach stacjonarnych dla grup osób, które cierpią na problemy kardiologiczne.

Personel Zakładu Rehabilitacji wyposażony jest we wszelkie środki ochrony osobistej:  maseczki, rękawiczki, gogle lub przyłbice. Po każdym pacjencie pomieszczenia w których odbywają się zabiegi, a także stanowiska na których trwały ćwiczenia, są dezynfekowane. Pokoje są również regularnie wietrzone".