Akcja Torba za surowce i Festiwal ZERO WASTE

30 czerwiec 2020

Festiwal „ZERO WASTE”

Zapraszamy 5 lipca, od 9.00, PSZOK, ul. Straconki


Przynieść surowce, a otrzymasz ekologiczną torbę, torbę z banerów lub siatkę z firanki na warzywa.

Weź udział w unikalnych warsztatach „zero waste” - ciuchowe swap party,
kawiarenka naprawcza rowerowa, woskowijki i niezbędnik zero waste, szycie siateczek na zakupy, donice z recyklingu, kosmetyki zero waste handmade, jedzeniowe nie marnuję, gry i zabawy edukacyjne

Odwiedź Zielony Kontener, daj rzeczom drugie życie i pomóż dzieciom z domów dziecka.

Wymień baterie na kompost. Za 20 baterii – wiaderko certyfikowanego kompostu ( przynieś własny pojemnik/wiaderko)


5 lipca w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów, prowadzonym przez Zakład Gospodarki Odpadami, (róg ul. Leszczyńskiej i Straconki odbędzie się w godz. 9.00-15.00 zbiórka surowców (makulatury, puszek aluminiowych, opakowań szklanych i butelek plastikowych PET).

„ Nasz stosunek do naszych śmieci jest pewnym wyznacznikiem tego jak traktujemy Ziemię. Niestety część z nas dalej ich nie segreguje, a wręcz wyrzuca do lasu czy pali nimi w piecach domowych. Ale edukacja polega nam tym, iż promujemy te dobre rozwiązania, wierząc że coraz więcej ludzi z nich skorzysta dla naszego wspólnego dobra. Dlatego promujemy gospodarkę obiegu zamkniętego czy też indywidualne działania w duchu "„zero waste” – Wojciech Owczarz, prezes Arki.

Fundacja Ekologiczna ARKA przygotowuje akcję, w której wymieniać będziemy: ekologiczne torby, torby z banerów lub siatki z firanek na warzywa na surowce wtórne.
Torbę będzie można otrzymać za
- 20 kg makulatury lub
- 20 kg szkła opakowaniowego (butelki, słoiki) lub
- 40 aluminiowych puszek lub
- 40 plastikowych butelek PET.

Maksymalna ilość toreb na jednego uczestnika – 10 sztuk.

Podczas tegorocznej akcji za surowce będzie można otrzymać nie tylko bawełniane torby, ale także takie uszyte z banerów przez I LOVE BB czy sitki na warzywa uszyte z firanek.

Nowością jest także możliwość otrzymania za 20 baterii certyfikowanego kompostu Kompo BiBi produkowanego przez ZGO. Produkt otrzymał stosowny certyfikat i może być wykorzystywany na wszystkich glebach, w uprawach polowych roślin rolniczych, sadowniczych, ozdobnych oraz na trawnikach. Szczegóły www.zgo.bielsko.pl

 

Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu edukacyjnego dotyczącego właściwego postępowania z naszymi odpadami realizowanego wspólnie z Urzędem Miasta Bielska-Białej oraz Zakładem Gospodarki Odpadami.

Partnerami Festiwalu „ZERO WASTE” są także: Galeria Sfera, Kwadrat Gospodyń Miejskich, Kawiarenka rowerowa Szprychówka, Mydła naturalne ŻEĄĘ, Galeria Makatka, Trening Zdrowego Życia, I love BB.

Za środki z surowców kupione zostaną rowery dla dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych w ramach naszej akcji rowerpomaga.pl