#Niebojęsię – happening w Galerii SFERA z Joanną Przetakiewicz

16 lipiec 2020

Setki inspirujących kobiet, eksperci prawa i psychologii oraz spotkanie z Joanną Przetakiewicz – 19 lipca w Galerii SFERA odbędzie się happening #niebojesię, który jest częścią ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez fundację Era Nowych Kobiet. Celem kampanii #niebojesię jest dodanie siły, odwagi i zainspirowanie kobiet do dokonywania zmian. A jest o czym rozmawiać, bo według Światowej Organizacji Zdrowia Polki są na ostatnim miejscu w Europie, jeśli chodzi o akceptację samych siebie.

 

Nie boję się mówić o problemach, nie boję się walczyć o marzenia, nie boję się być szczęśliwa - to hasła przewodnie kampanii #niebojęsię, która ma pokazać, że nawet najtrudniejsze przeciwności losu są do pokonania a szczęście może być na wyciągnięcie ręki. W ramach akcji Joanna Przetakiewicz, inicjatorka Ery Nowych Kobiet odwiedzi 11 wybranych miast w Polsce, w tym Bielsko-Białą. Partnerem strategicznym akcji jest Galeria SFERA. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Pan Jarosław Klimaszewski.

 

 

Kampania zbiega się w czasie z wydaniem książki Joanny Przetakiewicz „Nie bałam się o tym rozmawiać”, w której 9 kobiet opowiedziało o trudnych doświadczeniach kształtujących ich życie, dlatego w wydarzeniu wezmą udział także bohaterki książki.

 

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:30 w Klubie Klimat w Galerii SFERA. Zakończy je happening Ery Nowych Kobiet na parkingu zewnętrznym przed Galerią I.

 

SZCZEGÓŁOWY PLAN DNIA

 

16.30 – Autostop - miejsce, z którego zabierzemy SuperENKi i przyjedziemy z nimi na docelowe miejsce spotkania. Wyruszymy z PLACU RATUSZOWEGO W BIELSKU-BIAŁEJ do Galeria SFERA – parking

17:00 – Rozpoczęcie spotkania z Joanną Przetakiewicz i panelu dyskusyjnego dla zaproszonych gości, władz miasta, ekspertów, SuperEnek oraz przedstawicieli mediów w Galerii SFERA – Klub Klimat. Video #niebojesie (historia powstania książki) – na scenie Magda, Joanna, bohaterka książki. W spotkaniu weźmie udział Adam Ruśniak – Zastępca Prezydenta Bielska-Białej.

19.00 - Kontynuacja happeningu z udziałem ww. osób przed autobusem ENK - Galeria SFERA – parking

Ok. 21.00 – Zakończenie spotkania.