NOWI STRAŻACY ZASILĄ JEDNOSTKI GMINY JASIENICA

20 lipiec 2020

Nowi strażacy z 12 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Jasienica wkrótce zasilą szeregi oddziałów bojowych.

W piątek 17 lipca w nowej strażnicy OSP Mazańcowice dla wszystkich nowych druhów w gminie zorganizowano egzamin ze szkolenia podstawowego, który pozwala im uczestniczyć w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

W szkoleniu uczestniczyło blisko 40 ochotników. Obok wykładów teoretycznych wzięli oni udział również w zajęciach praktycznych, prowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej. W tym roku ze względu na epidemię strażacy ćwiczyli w macierzystych jednostkach w warunkach dystansu społecznego.

Był to kurs podstawowy dla nowo przyjętych druhów OSP z zakresu szeroko rozumianego pożarnictwa, który przygotował ich do bezpiecznego udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych w szeregach swoich macierzystych jednostek. Wcześniej strażacy pomyślnie zaliczyli test w komorze dymowej, jaki odbył się w siedzibie bielskiej Państwowej Straży Pożarnej. Szkolenie podstawowe jest przepustką do dalszego zdobywania wiedzy i umiejętności na kolejnych szkoleniach organizowanych dla strażaków ochotników.

Zwieńczeniem nauki był piątkowy sprawdzian wiadomości teoretycznych oraz praktycznych. Podczas egzaminu strażacy ochotnicy musieli wykazać się zdobytą wiedzą i umiejętnościami, które oceniała specjalna komisja. Wszyscy druhowie, którzy przystąpili do egzaminu zdali go z wynikiem pozytywnym.