Nocne Warsztaty z Nietoperzem, Wyprawy do jaskiń

23 lipiec 2020

Nietoperze to jedyne ssaki zdolne to aktywnego lotu. Od zawsze budziły one w ludziach lęk i ciekawość. W gminie Brenna żyje, aż 18 gatunków nietoperzy. Jednym z ich ulubionych miejsc, jest strych Szkoły Podstawowej nr 1 w Brennej. To właśnie tam w 2014r. powstałoObserwatorium Nietoperzy a same nietoperze pojawiły się w tym miejscu znacznie wcześniej. Nietoperze zamieszkują także strych i poddasze Kościoła pw. Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich  oraz  okolice Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków (zabytkowy park i stara gorzelnia).                 

      W ramach projektu:  "Poznaj Zwierza Nietoperza – mieszkańca gminy Brenna" dofinansowanego z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. zapraszamy do udziału w Nocnych Warsztatach z Nietoperzem, Wyprawach do tajemniczego świata jaskiń. A 29 sierpnia 2020r. w Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków odbędzie Międzynarodowa Noc Nietoperzy. W programie tego wydarzenia zaplanowano konferencje przybliżającą niezwykły świat tych skrzydlatych ssaków oraz obserwacje nocnych lotów nietoperzy w Parku Kossaków. Nocne Warsztaty z Nietoperzem to pokazanie życia nietoperzy w kilku miejscach w gminie Brenna. Po zmroku za pomocą detektorów ultradźwiękowych będziemy nasłuchiwać te nocne ssaki i spróbujemy rozpoznać przynależność nadlatującego nietoperza do konkretnego gatunku. Nocne Warsztaty z Nietoperzem odbędą się przy Obserwatorium Nietoperzy, Kościele pw. Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich oraz w Parku Kossaków.
      Aby przybliżyć zimowe kryjówki nietoperzy serdecznie zapraszamy na Wyprawy do tajemniczego świata jaskiń. Podczas wycieczki górskiej zaplanowano zwiedzanie jaskini w Trzech Kopcach oraz prelekcje w Obserwatorium Nietoperzy. Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 33 8586 971.