TRZY ZWYCIĘSTWA MISTRZOSTW POLSKI W BADMINTONIE

09 wrzesień 2020

Wielki sukces odnieśli zawodnicy Beskidzkiego Klubu Badmintona SET z Mazańcowic zdobywając złote medale w trzech konkurencjach na najważniejszej dorocznej imprezie w kategorii młodzika.

Podczas rozgrywanych od 4 do 6 września w Bieruniu Mistrzostw Polski Młodzików w Badmintonie Julia Piwowar zwyciężyła dwukrotnie – w grze pojedynczej dziewcząt, a także wraz z Anną Czuchrą (UKS Unia Bieruń) w grze podwójnej dziewcząt, zaś Michał Szczypka i Jacob Toczek w grze podwójnej chłopców.

– To historyczny sukces zawodników naszego klubu. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tak emocjonującym wydarzeniu i doprowadzić po kilku latach ciężkiej pracy moich wychowanków Julię, Jacoba i Michała do Mistrzostwa Polski. Były to dla nas lata wielu wyrzeczeń, poświęceń i ciężkiej pracy, ale dla takich sukcesów warto było – komentuje zwycięstwa trener Bartosz Pietryja.

Są to pierwsze złote medale dla Beskidzkiego Klubu Badmintona SET. Klub wyraża nadzieję, że z każdym kolejnym rokiem adeptów tego sportu będzie przybywać i medali będzie coraz więcej.

Fot. Paweł Święs Fotografia/ UKS Unia Bieruń