NAGRODY WÓJTA ZA SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA W NAUCE

19 październik 2020

Wójt Janusz Pierzyna wręczył nagrody najlepszym uczniom ze szkół gminy Jasienica, którzy ukończyli rok szkolny 2019/2020.

We wtorek 13 października w sali przy Urzędzie Gminy w Jasienicy najlepsi uczniowie otrzymali od wójta nagrody za wyróżniające wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. – Dzisiejszy czas spowodował, że nie możemy was przyjąć występami i poczęstunkiem. Trafiliśmy w zły okres nieprzewidywalny przez nikogo, dlatego spotykamy się w okrojonej formule. Niemniej jednak myślę, że wasze serca są na tyle gorące, że zastąpią nam wszystko, co zaplanowaliśmy – mówił wójt Janusz Pierzyna.

Podziękował uczniom za całokształt pracy, edukacji, postawę szacunku i determinacji. – W sytuacji pandemii koronawirusa, kiedy utrudniony był kontakt z rówieśnikami, a lekcje prowadzone były zdalnie, potrzeba było Wam ogromnej samodyscypliny i motywacji, żeby zmobilizować się do nauki. Z wielką radością nagradzam Was za to, że jesteście najlepsi. Ale szacunek należy się także waszym rodzicom, którzy robią wszystko, abyście zdobyli jak najlepsze wykształcenie. Szacunek należy się też wychowawcom i ludziom, którzy w ostatnim trudnym dla nauki roku robili wszystko, abyście edukację zdobyli i zakończyli. Dziękuję nauczycielom i rodzicom za ich wkład pracy i pomoc, bez której takich efektów by nie było – dodawał Janusz Pierzyna. – Proszę, byście nie zapomnieli o gminie Jasienica. Każda społeczność musi mieć ludzi, którzy pracują na rzecz swojej społeczności. Tacy ludzie jak Wy będą zarządzać tą gminą, aby dalej rosła w siłę. Proszę, nie zapomnijcie o tradycjach, swoich korzeniach, zwyczajach – mówił.

W tym roku w gminie Jasienica pamiątkowe statuetki z rąk wójta Janusza Pierzyny odebrało piętnastu uczniów, którzy ukończyli szkołę w roku szkolnym 2019/2020 z wyróżniającymi wynikami w nauce oraz wzorowym zachowaniem.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Lista nagrodzonych

Monika Bachłaj
Paweł Glos
Krzysztof Janota
Zofia Jonkisz
Kacper Józefowicz
Nikola Lorańczyk
Wojciech Łodej
Dawid Malarz
Filip Marszałek
Aleksandra Ostapczuk
Zofia Orszuł
Wiktoria Podstawny
Bartłomiej Sygut
Dawid Tymon
Katarzyna Woźniak