UCZCIJMY GODNIE NASZĄ RZECZPOSPOLITĄ

10 listopad 2020

Przed zbliżającym się Świętem Odzyskania Niepodległości zwracam się do wszystkich mieszkańców naszej gminy o godne uczczenie 102. rocznicy tego historycznego wydarzenia.

Proszę, wywieśmy na 11 listopada nasze narodowe flagi. W ten sposób oddamy hołd tym wszystkim pokoleniom przodków, którzy walczyli o wolną, suwerenną i niepodległą ojczyznę, o nasz język w domach, szkołach i urzędach, o nieskrępowane kultywowanie własnego dziedzictwa i tradycji.

11 listopada – na pamiątkę tego dnia w 1918 r., w którym symbolicznie odzyskaliśmy niepodległość – to doskonała okazja do ukazania radości z pełni praw, jakimi możemy się cieszyć żyjąc w naszej wspólnocie narodowej. Okażmy tego dnia radość świętując odzyskanie niepodległości. To okazja do tego, aby wykazać, że mimo różnic nas dzielących, stanowimy jeden naród, który swoją ciężką codzienną pracą tworzy swój dobrobyt i bezpieczną przyszłość.

W tym roku z uwagi na pandemię nie będzie nam dane bezpośrednio ze sobą świętować odzyskania niepodległości. Ale możemy to zrobić wspólnie, w gronie najbliższych, łącząc się z milionami innych polskich rodzin, oddających cześć Rzeczpospolitej Polskiej, którą wszyscy tworzymy.

Wójt Gminy Jasienica

Janusz Pierzyna