PLASTIKOWE ZAKRĘTKI MILE WIDZIANE

16 listopad 2020

Pod hasłem „Odkręć się na miłość!” w centrum Landeka stanął czerwony pojemnik w kształcie serca przeznaczony do zbierania plastikowych nakrętek.

Duży kosz postawiono przy skrzyżowaniu ul. Strumieńskiej z ul. Skoczowską w kierunku Iłownicy. Mieszkańcy mogą wrzucać do serca zebrane plastikowe nakrętki. Trafią one do recyklingu, a uzyskany z tego dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Szymonka. Chłopiec wymaga intensywnej wieloprocesowej rehabilitacji oraz zaopatrzenia w sprzęty, dzięki którym może normalnie funkcjonować.

Do czerwonego serca można wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor, a więc po napojach, kawie, mleku, jogurtach. W pojemniku zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, bo obniża to wartość całej kolekcji przeznaczonej do recyklingu.  Szczegóły dostępne  https://www.facebook.com/Stawiarskiego/

Inicjatorem akcji jest Rada Sołecka Landeka.

Czerwony pojemnik w kształcie serca zapełniony plastikowymi nakrętkami. Hasło Odkręć się na miłość. W lewym górnym rogu herb gminy Jasienica. W prawym dolnym rogu informacja o zbiórce.