Dom Wczasów Dziecięcych w Porąbce. Wkrótce kontynuacja prac termomodernizacyjnych

18 listopad 2020

Już jest cieplej i oszczędniej, a inwestycja będzie kontynuowana. W Domu Wczasów Dziecięcych w Porąbce jeszcze w listopadzie rozpoczną się roboty warte ponad 60 tys. zł. „Chcemy wykorzystać czas, kiedy dzieci jest u nas najmniej”- mówi Anna Fajfer, p.o. dyrektora DWD.

To będzie ciąg dalszy prac termomodernizacyjnych w placówce, w której uczą się uczniowie podczas zielonych szkół, a na obozy przyjeżdżają grupy młodych tancerzy, czy sportowców. Do końca roku zostaną wymienione grzejniki w kolejnych pomieszczeniach w budynku: klasach, sali telewizyjnej (największym i najchłodniejszym pomieszczeniu w obiekcie) oraz pokojach dla nauczycieli przyjezdnych. Pomieszczenia zostały odświeżone.

W zeszłym roku wymieniono kotłownię gazową w Domu Wczasów Dziecięcych. „Piece i grzejniki były już stare, uciekało nam dużo ciepła. Wszystko jest nowe, nie psuje się, już czuć że jest u nas dużo cieplej”- mówi Anna Fajfer. Wymieniono także grzejniki: w jadalni, w 4-osobowych pokojach dla dzieci, na korytarzach oraz w biurach i administracji.

W dobie pandemii COVID-19 placówka spełnia wszystkie obostrzenia sanitarne i działa, choć od września są to raczej pobyty weekendowe. Niedawno, kiedy na naukę zdalną wysłano najmłodsze dzieci z klas 1-3 szkół podstawówek, kadra DWD przygotowała ofertę dla rodziców. Wystarczy, że dziecko ma podręczniki i laptopa do nauki zdalnej.

Organem prowadzącym dla DWD w Porąbce jest Powiat Bielski.