KOLEJNE SERCA TRAFIŁY DO GMINY JASIENICA

06 styczeń 2021

Tym razem dwa serduszka stanęły w Jasienicy. Charakterystyczne pojemniki na plastikowe nakrętki stanęły w dwóch miejscach Jasienicy. Jedno czerwone, metalowe serce stanęło koło przystanku w centrum Jasienicy naprzeciwko Urzędu Gminy, a drugie obok sklepu Roll.

Nakrętki z napełnionego serca, zostaną przekazane dla Kubusia, mieszkańca Rudzicy, który do codziennego funkcjonowania potrzebuje wielu specjalistycznych sprzętów. Kubuś jest jednym z około 500 dzieci na świecie, u których zdiagnozowano NKH. Podobne serce na tą zbiórkę stoi już w Rudzicy.

Inicjatorami akcji są Rada Sołecka i Radni z Jasienicy, którzy zachęcają mieszkańców do zaangażowania się w akcję charytatywno-ekologiczną.

Więcej na ten temat na stronie www.fundacjasercadlamaluszka.pl.

Przypomnijmy, że w gminie Jasienica takie zbiórki prowadzi m.in. sołectwo Landek, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Szymonka. Szczegóły dostępne https://www.facebook.com/Stawiarskiego/. W podobny sposób prowadzona jest zbiórka w sołectwie Iłownica i tu dochód ze sprzedaży plastikowych nakrętek zostanie przekazany na pomoc niespełnadwuletniemu Szymusiowi. Więcej o pomocy dla Szymona na profilu społecznościowym .

 

Plakat informujący o akcji zbiórki nakrętek dla niepełnosprawnego dziecka.