46. Bieg narciarski o Istebniański Bruclik - już za miesiąc

11 styczeń 2021
46. Bieg narciarski o Istebniański Bruclik - już za miesiąc!

Zapraszamy miłośników biegówek i zdrowego stylu życia do udziału w 46 edycji Międzynarodowego Biegu o Istebniański Bruclik, który planowany jest na niedzielę 7 lutego2020 r. na trasach w Istebnej Kubalonce.

Bieg „O Istebniański Bruclik" jest największą imprezą narciarską na Podbeskidziu i najstarszą w kraju, organizowaną od 1974 roku. Zawody te cieszą się ogromnym zainteresowaniem od juniora po seniora wśród mieszkańców naszego regionu, województwa oraz sąsiednich gmin Republiki Czeskiej i Słowacji. 

Tytułowy "Bruclik" to główny element męskiego stroju regionalnego. W zawodach zdobędzie go zwycięzca biegu na 15 km, który rozegrany zostanie wśród mężczyzn pomiędzy 17 a 59 rokiem życia! Tytułowy bruclik przypadnie również zwycięzcy biegu chłopców w najmłodszej kategorii wiekowej (chłopcy roczniki 2010 i młodsi). Ponadto dodatkowymi nagrodami będą także istebniańskie kabotki, które wręczone zostaną zwyciężczyni biegu kobiet na 5 km oraz zwyciężczyni biegu dziewcząt w najmłodszej kategorii wiekowej.

W związku z panującą epidemią koronawirusa i zmieniającymi się wytycznymi sanitarnymi istnieje możliwość zmian w Regulaminie imprezy. Wszyscy zainteresowani są proszeni o śledzenie bieżących informacji Organizatora dotyczących potencjalnych zmian a także innych związanych z Biegiem newsów na naszej stronie internetowej www.istebna.eu oraz gminnym profilu na Facebooku.

Bieg o
          Bruclik