Co robić z dziećmi, kiedy pandemia wszystko zamknęła...

12 styczeń 2021

Przed nami drugi tydzień zimowych ferii, a większość atrakcji z powodu pandemii COVID-19 jest zamknięta. To jedna z propozycja na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem. Na kanale  Fajny Ruch w Internecie znajdziecie filmiki z propozycjami ćwiczeń przygotowanych przez nauczyciela z Zespołu Szkół „Silesia” w Czechowicach-Dziedzicach. Jak mówi Mariusz Maławy do ich wykonania spokojnie można zaangażować całą rodzinę.

 

Z jego zdalnych lekcji wychowania-fizycznego korzystają uczniowie i nauczyciele z całej Polski. Widać to po komentarzach pod filmikami. Udziału większej ilości osób wymagają np. sprawdziany, które nauczyciel zaproponował aby wystawić młodzieży ocenę. „To propozycja z kredkami lub ołówkami, która przypomina grę w skoble. Kolejna gra wymaga sprawności stóp. Dobra zabawa gwarantowana, z relacji rodziców wynika że potem były nawet konkursy rodzinne”- mówi Mariusz Maławy.

 

Przed feriami filmiki na kanale Fajny Ruch miały milion minut wyświetleń! Wynik jest tym bardziej satysfakcjonujący, że mam już swoje lata i trochę nadwagi. Nie można mnie więc porównywać z instruktorami fitness”- mówi nauczyciel, który stawia na pomysłowość. Wprowadza do zajęć nietypowe przedmioty: buty, ręcznik, kubek, czy pluszaka i wymyśla nowe zabawy ruchowe. Każda lekcja kończy się propozycją zabawy.

 

Kanał Fajny Ruch ma już 40 odcinków propozycji ćwiczeń w domu. Jesienne filmiki były  realizowane ze szkoły podstawowej, w której także pracuje pedagog z Ćwiklic. Wszystko zaczęło się wiosną, kiedy pandemia koronawirusa zamknęła nas w domach. Mariusz Maławy zaczął nagrywać lekcje we własnym salonie i umieszczać je w Internecie. Zaangażował do tego całą rodzinę- w ćwiczeniach brały udział dzieci, a „operatorem” była żona. Jego propozycje zaczęły pojawiać się nawet w śniadaniowym programie telewizji TVN.