Spóźnione odwiedziny

14 październik 2021

„Spóźnione odwiedziny” po polsku

Wadowickie Centrum Kultury zaprasza 30 października o godz. 19:00 na spektakl Teatru im. Juliusza Słowackiego zatytułowany „Spóźnione odwiedziny” w reż. Iwony Kempy. Sztuka kanadyjskiego dramaturga, Jordana Tannahilla, dotyka problemu internetowego hejtu i  wykluczenia ze względu na orientację seksualną.

Dwa małżeństwa spotykają się, by porozmawiać o problemie, który skłócił ich dzieci. Podobnie jak w „Rzezi” Yasminy Rezy,  konflikt pomiędzy nastolatkami przenosi się na rodziców, z jedną różnicą -  homoseksualny nastolatek popełnia samobójstwo.

W spolszczona wersja dramatu rozpoczyna się w  domu konserwatywnego polityka Michała i jego żony Darii, artystki zajmującej się metaloplastyką. Czekają na umówioną wizytę Jana i Tamary oraz ich syna. Powód wizyty na początku nie jest oczywisty, ale powoli okazuje się, że Kuba był szkolnym kolegą syna gospodarzy Piotra. Piotr popełnił samobójstwo, a Kuba jest jednym z tych, którzy go prześladowali, bo był gejem i podobno zachowywał się prowokacyjnie…

Przedstawienie dofinansowane z programu Teatr Polska jest przeznaczone dla widzów od 15 roku życia.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w sekretariacie WCK lub w kasie Kina Centrum.

Sprzedaż online: www.wck.wadowice.pl