chwila na zastanowienie

18 listopad 2021
Jestem jednym z najbardziej pro unijnych realistów, dla których wspólny rynek, zintegrowana polityka, możliwości wpływania na otaczający mnie coraz szybciej pędzący i coraz bardziej nieprzewidywalny świat. Jak większość z nas w euro unijnym projekcje dostrzegam jednak- cytując klasyka- plusy dodatnie, lecz także ujemne. W nadgranicznej sytuacji każda informacja działa z potrojoną siłą, więc wypowiedziane zdanie również eksploduje ze zwiększoną mocą.
Tak jak sytuacja na granicy klasyfikowana jest ( póki co) jako konflikt, to twierdzę, że w sferze informacji od dawna prowadzona jest gra, która niesłusznie nazywana jest wojną.
Dlaczego niesłusznie???
By ta sytuacja mogła by być nazwana wojną, na polu walki powinny pojawić się strony zadymy. Ja raczej widzę jednostronną agresję, bez jakiejkolwiek, drugostronnej inicjatywy odwetu.
Przykład?
We wtorek j Szef Unijnej Dyplomacji stwierdził, iż informacyjna wojna coraz bardziej się nasila i my zupełnie nie przygotowani do kontrataku, powinniśmy się do tego zjawiska przygotować.
Szanowny Panie Łukaszenko, drogi Panie Putin zaczekajcie chwilę, byśmy się mogli do tej wojny przygotować.
A... przecież wystarczy zajrzeć do więzień, do rejestrów służb lub popytać zaangażowanych "szczucicieli internetowych", by odnaleźć w nich znakomitych hakerów, profesjonalnych oszustów, manipulatorów i skutecznych para psychologicznych naciągaczy dziadków. Jeśli bowiem służby sobie z tym nie radą, to może właśnie oni mogliby zasypać wirtualną przestrzeń kontrpropagandą?
Zaczynam więc:
- z nieustalonych źródeł dowiadujemy się, że dopływ ropy oraz gazu do krajów Unii już dawno byłby ograniczony, lecz w niewyjaśnionych okolicznościach zaginęło pokrętło zaworu, co uniemożliwia przeprowadzenie tej skomplikowanej operacji. Poszukiwania trwają.
- jak dowiadujemy się z nieznanych źródeł, znany jasnowidz białoruski w ostatniej wizji stwierdził, że "ch..wi kak dalsze budiet", czym zmartwił przywódców bloku wschodniego.
Lub...: Tutaj wpisz kolejną niesprawdzoną informację, odciążając tym samym zajęte fizyczną ochroną granic służby, odpowiedzialne za strategię kontr informacyjną 😔
 
autor A.H.