ZŁOTO NA TURNIEJU JUDO

11 styczeń 2022

Kuba Kurowski, mieszkaniec gminy Jasienica i reprezentant bielskiego klubu PTS Janosik, wygrał X Międzynarodowy Turniej Judo „Pokonujemy granice”.

Zawody przeprowadzono w sobotę 8 stycznia na hali BKS Stal Bielsko-Biała. Turniej stał na wysokim poziomie, wzięło w nim udział łącznie ponad 600 uczestników z Polski, Czech, Słowacji, Łotwy i Holandii.

Kuba Kurowski stoczył pięć walk, wszystkie wygrał przez ippon. W walce finałowej pokonał przeciwnika z Czech.

Zdjęcie przedstawia zawodników na podium. Na pierwszym miejscu drugi z lewej Kuba Kurowski wraz z medalem i dyplomem.

Znane są już niektóre statystyki dotyczące roku 2021 w gminie Jasienica.

UHONOROWANIE LUDZI KULTURY

Muzyk Stanisław Urban, malarz Florian Kohut oraz poeta Juliusz Wątroba zostali uhonorowani dyplomami za działalność artystyczną podczas ...

WŚRÓD GMIN DOBRYCH DO ŻYCIA

Na 2477 gmin w Polsce w prestiżowym rankingu Serwisu Samorządowego PAP Jasienica znalazła się na 348. miejscu.