WYSTAWA FLORIANA KOHUTA

22 kwiecień 2022

Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej zaprasza od 22 kwietnia do 29 maja na wystawę twórczości malarza z Rudzicy Floriana Kohuta „Strachy polne i pejzaże wiatrem malowane”.

Mieszkańcom gminy Jasienicy Floriana Kohuta nie trzeba przedstawiać. 70-letni artysta plastyk pochodzi z Rudzicy i z tą miejscowością związał swoje osobiste i artystyczne życie. Od prawie 30 lat prowadzi właśnie tutaj jedyną w Polsce Galerię Autorską „Pod Strachem Polnym”, co roku wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury organizuje Dzień Stracha Polnego z nieodłącznym wielobarwnym korowodem strachów. Florian Kohut zajmuje się malarstwem plenerowym – olej, pastel, akwarela, grafika, a tematem przewodnim jego twórczości są strachy polne. Jest członkiem Sztuki Polskiej, Związku Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Pastelistów Polskich.

Wystawa w bielskim Muzeum Historycznym w Starej Fabryce przy pl. Żwirki i Wigury 8 została zorganizowana z okazji 55-lecia pracy twórczej artysty.

Plakat wydarzenia.

Zobacz też:

SĄ PIENIĄDZE NA WOZY STRAŻACKIE

Gmina Jasienica zakupi dwa nowe wozy strażackie dla OSP w Jasienicy i Grodźcu. Wójt Janusz Pierzyna odebrał rządowe promesy o łącznej wartości ...

 

DUŻO DROŻSZE INWESTYCJE

O rosnących kosztach inwestycji i o pomocy przybyłym do gminy Ukraińcom mówiono podczas sesji Rady Gminy Jasienica ...

 

SPORT MA SIĘ DOBRZE

Sportowcy reprezentujący kluby z powiatu bielskiego zostali uhonorowani za swoje osiągnięcia podczas dorocznego spotkania środowiska.

 
logo Monitor Polski