SPORT MA SIĘ DOBRZE

27 kwiecień 2022

Sportowcy reprezentujący kluby z powiatu bielskiego zostali uhonorowani za swoje osiągnięcia podczas dorocznego spotkania środowiska. Znaleźli się wśród nich również młodzi zawodnicy i trenerzy z terenu gminy Jasienica.

Uroczystość zorganizowano w piątek 8 kwietnia, po raz pierwszy nie w Starostwie Powiatowym, a w nowoczesnej hali Szkoły Mistrzostwa Sportowego Sportów Zimowych w Buczkowicach. Starosta Andrzej Płonka wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Bielskiego Janem Borowskim uhonorował 63 zawodników, którzy odnoszą sukcesy w takich dyscyplinach, jak lekkoatletyka, judo, badminton, kajakarstwo, kajak-polo, kulturystyka, akrobatyka, piłka ręczna, skoki narciarskie, kombinacja norweska, narciarstwo biegowe oraz alpejskie.

Wśród nagrodzonych znaleźli się sportowcy z terenu gminy Jasienica. W dziedzinie lekkoatletyki nagrodzono dwóch tyczkarzy, Adriana Kupczaka oraz Filipa Kempskiego, reprezentujących UKS Olimp Mazańcowice, a w badmintonie Julię Piwowar i Maksymiliana Piekarczyka, oboje z Beskidzkiego Klubu Badmintona Set Mazańcowice. Starosta docenił również trenerów, m.in. Piotra Krupińskiego z UKS Olimp Mazańcowice oraz Bartosza Pietryję z Beskidzkiego Klubu Badmintona Set Mazańcowice.

Foto: Mat. Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej

Od lewej: starosta bielski, prezes UKS Olimp Mazańcowice, przewodniczący rady powiatu bielskiego.

Od lewej: starosta bielski, trener BKB Set Mazańcowice, przewodniczący rady powiatu bielskiego.

Od lewej: starosta bielski, Filip Kempski, przewodniczący rady powiatu bielskiego.

Od lewej: starosta bielski, Adrian Kupczak, przewodniczący rady powiatu bielskiego.

Zobacz też:

SĄ PIENIĄDZE NA WOZY STRAŻACKIE

Gmina Jasienica zakupi dwa nowe wozy strażackie dla OSP w Jasienicy i Grodźcu. Wójt Janusz Pierzyna odebrał rządowe promesy o łącznej wartości ...

 

DUŻO DROŻSZE INWESTYCJE

O rosnących kosztach inwestycji i o pomocy przybyłym do gminy Ukraińcom mówiono podczas sesji Rady Gminy Jasienica ...

 

DZIEŃ EUROREGIONU ŚLĄSK CIESZYŃSKI

W piątek 22 kwietnia obchodzimy Dzień Euroregionu Śląsk Cieszyński.

 
logo Monitor Polski