GRATULACJE I MEDALE DLA MAM

13 czerwiec 2022

Gratulacje i wiele ciepłych życzeń złożył matkom wójt Janusz Pierzyna podczas spotkania Gminnej Rady Kobiet.

– Po dwóch latach ograniczeń nareszcie mamy okazję się spotkać. To był trudny czas, ale służył też refleksji i docenieniu roli ludzi w naszym życiu: znajomych, przyjaciół, członków rodziny. Czy w codziennej gorączce zajęć nie warto czasami coś odpuścić, przesunąć na inny termin i iść na wielokrotnie przekładane spotkanie? Właśnie po to, aby się zobaczyć i porozmawiać – mówił wójt. – To często dotyczy też dorosłych dzieci. Aby później nie żałować, że nie wykorzystaliśmy dobrze czasu, nie poświęciliśmy go na wizytę u mamy, gdy jej już zabraknie? – dodawał.

Janusz Pierzyna podkreślił rolę, jaką odgrywają matki we właściwym kształtowaniu systemu wartości – rodzinnych, przywiązania do tradycji, poszanowania dokonań poprzednich pokoleń, dziadków i pradziadków. W takich rodzinach tworzą się silne więzy, szanuje się swoich rodziców. – Dziękuję paniom, że przekazujecie tę naszą tradycję swoim dzieciom – mówił do pań na spotkaniu.

Jak wyjaśnia Genowefa Kopeć, przewodnicząca Gminnej Rady Kobiet w Jasienicy, na spotkanie zaproszono zaangażowane członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z wszystkich sołectw gminy Jasienica, które jednocześnie są matkami. Siedmiu paniom, które pracowały na roli, udzielały się społecznie, a jednocześnie wychowały przynajmniej trójkę dzieci, wręczono medale Order Serca Matkom Wsi: Helenie Siąkale, Irenie Wyrobek i Rozalii Szkorupie z Rudzicy, Urszuli Krymskiej, Elżbiecie Kałek i Bogusławie Czarnek z Mazańcowic oraz Urszuli Pudełko z Bielowicka.

W spotkaniu z mamami zrzeszonymi w jasienickich Kołach Gospodyń Wiejskich uczestniczyły również Danuta Kożusznik, prezes Rejonowego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej, wraz ze swoją zastępczynią Jadwigą Gębalą, a także Magdalena Więzik, naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki, oraz zaprzyjaźnione panie z KGW w Wapienicy. Wójt Janusz Pierzyna i przewodniczący Rady Gminy Czesław Machalica reprezentowali samorząd, a zarazem męską część naszej społeczności, wyrażającej paniom wdzięczność za trudy macierzyństwa. Dla pań grał zespół Dudoski, a poczęstunek przygotowały panie z jasienickiego Koła Gospodyń Wiejskich.

Sala Gminnego Ośrodka Kultury w Jasienicy. 13 osób pozuje do zdjęcia. Siedem pań, którym wręczono medale Order Serca Matkom Wsi wraz z władzami samorządowymi i gośćmi.

Zobacz też:

PIŁKARSKI DZIEŃ DZIECKA

Zespół z Międzyrzecza wygrał Turniej Piłki Nożnej Trampkarzy (rocznik 2007 i młodsi) o Puchar Wójta Gminy Jasienica.

 

SĄ PIENIĄDZE NA RONDO

Równe 10 mln zł pozyskał wójt Janusz Pierzyna na przebudowę skrzyżowania koło Urzędu Gminy.

 

KAROLINA DWUKROTNĄ MISTRZYNIĄ ŚLĄSKA

Karolina Klajmon zdobyła dwa złote medale w stylu grzbietowym.

 
logo Monitor Polski