LEKKOATLETKI NA MISTRZOSTWACH POLSKI

22 czerwiec 2022

Lekkoatletyczna reprezentacja szkoły w Jasienicy zajęła 11 miejsce na Mistrzostwach Polski w czwórboju lekkoatletycznym.

Drużyna wystąpiła w składzie: Paulina Strok, Martyna Porębska, Julia Szymczyk, Klaudia Śliwka, Alicja Śliwka, Anna Bielska i Amelia Rzeszowska. Na Mistrzostwa Polski w czwórboju lekkoatletycznym roczników 2009 i młodszych do Głuchołaz w weekend od 8 do 10 czerwca dziewczęta z Jasienicy przyjechały jako zwyciężczynie Mistrzostw Śląska, po wcześniejszych wygranych na poziomie gminy, powiatu i regionu. Czwórbój lekkoatletyczny to dyscyplina składająca się z biegu na 60 m, skoku w dal lub wzwyż, rzutu piłeczką palantową i biegu na 600 m dla dziewczyn. Drużynę prowadzą trener Leszek Obracaj i opiekun drużyny Marek Strok.

W Głuchołazach musiały się zmierzyć z najlepszymi reprezentacjami szkół mistrzostwa sportowego oraz akademiami sportowymi z całej Polski – najlepszych w swoich województwach. Po dwudniowych zmaganiach uzyskały 11 miejsce w Polsce. Podsumowując z kolei indywidualne osiągniecia dziewcząt na każdym etapie eliminacji, zawodniczki z Jasienicy w poszczególnych dyscyplinach uzyskiwały czołowe wyniki w Polsce. I tak:

  • Paulina Strok – 1 wynik w Polsce w rzucie piłeczką palantową (46 m) oraz 5 wynik w skoku wzwyż (143 cm),
  • Klaudia Śliwka – 1 wynik na Śląsku, a zarazem 7 w Polsce w biegu na 60 m (8,49 s.),
  • Alicja Śliwka – 4 wynik na Śląsku, a zarazem 20 w Polsce również w biegu na 60 m (8,72 s.),
  • Martyna Porębska – 3 wynik w Polsce w skoku wzwyż (150 cm) uzyskany na eliminacjach regionalnych.

Pozostałe dziewczyny zameldowały się w pierwszej dziesiątce, każda uzyskując 130 cm w skoku wzwyż.

 

Zdjęcia z zawodów na Facebooku na Jasienica po Godzinach