PRZYGOTOWANIA DO FINAŁU

05 sierpień 2022

Gospodarstwo państwa Ilony i Bernarda Stroków z gminy Jasienica przygotowuje się do finału XIX Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Przypomnijmy, że gospodarstwo rolników z Świętoszówki wygrało etap wojewódzki konkursu, a państwo Strokowie nagrodę odebrali w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Tym samym weszli do finału ogólnopolskiego, gdzie rywalizują ze zwycięskimi gospodarstwami z pozostałych 15 województw. Państwo Ilona i Bernard Strokowie z Świętoszówki prowadzą 15-hektarowe gospodarstwo, uprawiają zboża.

Przed rozstrzygnięciem finału komisja konkursowa, złożona z przedstawicieli organizatorów, a więc Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Państwowej Inspekcji Pracy, odwiedziła gospodarstwo. – Gospodarstwo urządzone jest wzorcowo, sprawia imponujące wrażenie. Mam nadzieję, że komisja też to dostrzegła – mówi wicewójt Krzysztof Wieczerzak, który wraz z radną i sołtys Świętoszówki Grażyną Gaszek towarzyszył komisji konkursowej.

Ostateczne wyniki poznamy jesienią, zwycięzcy jako główną nagrodę otrzymają ciągnik rolniczy.