51 DNI SKOCZOWA 08 – 10 czerwca 2018

02 maj 2018

Już za niedługo 51 Dni Skoczowa! Tym razem Święto Miasta przypadnie w terminie 8 – 10 czerwca. Zapowiadają się trzy koncertowe dni pełne atrakcji, dobrej energii i radości! 

Świętowanie rozpoczniemy przemarszem barwnego korowodu dzieci i młodzieży, który wyruszy sprzed Restauracji Nowa Maja (ul. Mickiewicza 20) i powędruje na rynek. W tym roku uczestnicy korowodu zaprezentują się w bajkowych strojach oraz kostiumach historycznych. Zaraz po uroczystym otwarciu 51 Dni Skoczowa rozpoczniemy artystyczne prezentacje uczniów szkół i przedszkoli skoczowskiej gminy, które po części tematycznie będą powiązane z setną rocznicą odzyskania Niepodległości. Po kilkugodzinnych występach uczestników PRZEGLĄDU ARTYSTYCZNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY „MÓJ TALENT 2018” na scenie zagości „cieszyński projekt łączący elementy muzyki reggae, rock 
i poezji ska-kanej”, czyli grupa RASTAFAJRANT. Tuż po niej pojawi się gwiazda wieczoru - MESAJAH z zespołem RIDDIM BANDITS. To jednak nie koniec piątkowych atrakcji! Wieczór zwieńczą szalone tańce w rytmach DYSKOTEKI Z RADIEM BIELSKO!

W sobotę, 9 czerwca, pokażemy filmy animowane, których twórcami są od A-Z dzieci uczęszczające na zajęcia do MCK „Integrator”. Będzie można także potańczyć w zumbowej odsłonie razem z Anitą Trąbałą i Tomaszem Matulą! Najmłodsi zostaną zaproszeni do WIOSKI SMERFÓW, a nieco starsi w tym samym czasie spróbują swych sił w XIX MISTRZOSTWACH SKOCZOWA W RZUCIE BERETEM. Nie zabraknie również żywiołowych popisów różnorodnych formacji tanecznych i … „klubowej energii na szpilkach!”, o którą zadbają piękne i niezwykle utalentowane muzycznie dziewczyny – ELECTRIC GIRLS. Kulminację 51 Dni Skoczowa stanowić będzie jednak koncert KASI KOWALSKIEJ, która przypomni wszystkim znane i nieprzemijające od niemal 25 lat przeboje polskiej sceny muzycznej !!! 

Niedzielny program rozpoczniemy tym razem realizowanym „na żywo”, a nie jak to zwykle bywa
w studiu Portalu Śląska Cieszyńskiego Ox.pl KONCERTEM ŻYCZEŃ STELA. Nieco później swą taneczną wizytówkę zaprezentuje Skoczowski Uniwersytet III Wieku – wystąpią GWIAZDY SZERYFA. Tuż po nich taneczne klimaty podtrzymają skoczowskie zumbowiczki (i zumbowicze!). Kolejne punkty programu będą miały koncertowy charakter: w pierwszej kolejności dla publiczności zaśpiewa poszukujący od dawien dawna „tamtych prywatek” WOJCIECH GĄSSOWSKI, następnie scenę opanują młodzi wokaliści – uczniowie MARIUSZA ŚNIEGULSKIEGO, a na koniec wieczoru i trzydniowego świętowania legendarne utwory lat 80. i 90. przypomni zespół UNIVERSE.

Wśród imprez towarzyszących nie zabraknie w sobotę: OTWARTEGO TURNIEJU SZACHOWEGO W SKOCZOWSKIEJ JEDYNCE i tradycyjnego NAJSZYBSZEGO ZJAZDU RURĄ, organizowanego w Krytej Pływalni „Delfin”. Natomiast w niedzielę odbędzie się kolejny TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, już VI HARCERSKA GRA MIEJSKA oraz DEGUSTACJA ZDROWEJ ŻYWNOŚCI. 

Oczywiście na skoczowskim rynku, podczas 51 Dni Skoczowa, pojawią się regionalne pyszności przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich i nie tylko oraz najróżniejsze stoiska handlowe. Pokażemy też wystawę plenerową, związaną z jubileuszem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci skorzystają z atrakcji o rekreacyjnym charakterze, usytuowanych na Małym Rynku.

PROGRAM 51 DNI SKOCZOWA:

rynek miejski

PIĄTEK (08 czerwca)

11.30 – przemarsz korowodu dzieci i młodzieży wraz z orkiestrą na rynek /ul. Mickiewicza, Cieszyńska/

12.00 UROCZYSTE OTWARCIE ŚWIĘTA MIASTA

12.30 Przegląd artystyczny dzieci i młodzieży MÓJ TALENT 2018

18.00 zespół RASTAFAJRANT – cieszyński projekt łączący elementy muzyki reggae, rock i poezji ska–kanej

20.00 MESAJAH z zespołem RIDDIM BANDITS – reggaeraggamuffindancehall

21.30 DYSKOTEKA z Radiem Bielsko

SOBOTA (09 czerwca)

15.00 PODRÓŻ – pokaz filmu animowanego uczestników zajęć MCK „Integrator”

15.15 ZUMBA DLA DZIECIAKÓW z Anitą Trąbałą i Tomaszem Matulą

15.30 KAMIENIE - pokaz filmu animowanego uczestników zajęć MCK „Integrator”

15.45 WIOSKA SMERFÓW – program interaktywny dla dzieci

17.30 - prezentacje skoczowskich formacji tanecznych

18.30 - rozdanie nagród:

- KONKURS WIEDZY TURYSTYCZNEJ O ZIEMII CIESZYŃSKIEJ

- XIX MISTRZOSTWA SKOCZOWA W RZUCIE BERETEM

19.00 zespół ELECTRIC GIRLS - klubowa energia na szpilkach!

WSPÓLNE ZDJĘCIE SKOCZOWIAN

21.00 KASIA KOWALSKA – polski rock & pop w najlepszym wydaniu

dodatkowa atrakcja:

16.00 – 18.00 XIX Mistrzostwa Skoczowa w Rzucie Beretem

imprezy towarzyszące:

9.00 „Otwarty Turniej Szachowy w Skoczowskiej Jedynce”

       /boisko SP nr 1, organizator: SP nr 1/

15.00 „Najszybszy Zjazd Rurą”

      /Kryta Pływalnia „Delfin”, organizator: SOSIR/

NIEDZIELA (10 czerwca)

15.00 KONCERT ŻYCZEŃ STELA „NA ŻYWO” Z OX.PL

15.30 GWIAZDY SZERYFA – pokaz tańca liniowego grupy SKOCZOWSKIEGO UNIWERSYTETU III WIEKU

16.00 ZUMBA DLA WSZYSTKICH z Anitą Trąbałą i Tomaszem Matulą

16.30 rozdanie nagród w Przeglądzie artystycznym dzieci i młodzieży MÓJ TALENT 2018

17.00 WOJCIECH GĄSSOWSKI – rock’n’roll & swing

18.30 prezentacja wokalnych talentów – uczniów MARIUSZA ŚNIEGULSKIEGO

20.00 UNIVERSE – legenda lat 80. I 90.

dodatkowa atrakcja:

16.00 VI Harcerska Gra Miejska dla wszystkich chętnych /zapisy od godz. 14.00/

           /organizator: Szczep Drużyn Skoczowskich „Strzała”/

15.00 degustacja zdrowej żywności

          /organizator: ChSCh – filia w Skoczowie/

impreza towarzysząca:

9.00 Turniej tenisa stołowego dzieci i młodzieży o „Puchar Burmistrza Skoczowa”

        /SP nr 1 w Skoczowie, organizator: Uczniowski Klub Sportowy „Sportowa Jedynka”/

 ----------------------------------------------------------

DODATKOWO: stoiska gastronomiczne Kół Gospodyń Wiejskich skoczowskiej gminy, przysmaki regionalne, zabawki, słodycze, dmuchańce…

IMPREZĘ POPROWADZI MIROSŁAW RIEDEL (TVS)

-----------------------------------------------------------

KASIA KOWALSKA - NOWA PŁYTA, JUBILEUSZ 25-LECIA

 

Rok 2018 to dla Kasi Kowalskiej rok wyjątkowy. Przed wszystkim obchodzi jubileusz 25-lecia pracy artystycznej, a po drugie wydaje swój nowy album, na który jej fani czekają już 10 lat. Jesienią odbędzie się jubileuszowa trasa koncertowa obejmująca kilkanaście miast w całym kraju. Podczas koncertów nie zabraknie największych przebojów artystki, jak "Prowadź mnie", "Co może przynieść nowy dzień", "Antidotum", "A to co mam", "Coś optymistycznego", "To co dobre" i wielu innych, a także utworów z najnowszej płyty, która ujrzy światło dzienne w czerwcu tego roku. Płytę promuje autorska piosenka Kasi "Alannah (tak niewiele chcę)", którą można już usłyszeć w największych stacjach radiowych w Polsce. 

Choć od wydania pierwszej płyty Kasi Kowalskiej, "Gemini" minęło już blisko ćwierć wieku, a w jej życiu wydarzyło się bardzo wiele, to pewne rzeczy pozostały niezmienne: jej niespotykana wrażliwość, miłość do muzyki i pasja, z jaką ją tworzy i wykonuje. Zapraszamy na koncerty w ramach trasy "Kasia Kowalska 25". Czeka nas piękne, mistyczne widowisko przepełnione emocjami, niezwykłą energią wokalistki i wieloma znanymi piosenkami, które Kasia Kowalska wylansowała na przestrzeni 25 lat swojej burzliwej artystycznej kariery.

 

Premiera nowej płyty 08.06.2018

Tu singiel (i klip) „Alannah (tak niewiele chcę)” zapowiadający tę płytę:

https://www.youtube.com/watch?v=rYm5tauP5tc