Dzień Seniora w ZUS

17 październik 2018

26 października, w godz. od 10.00 do 14.00, w sali NOT w Bielsku-Białej odbędzie się Dzień Seniora z ZUS pod hasłem „Aktywnie i bezpiecznie”. Współorganizatorem wydarzenia jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
- Motywem przewodnim tegorocznej akcji jest bezpieczeństwo i świadomość prawna osób starszych. Wielu seniorów pada ofiarą przestępstw takich jak oszustwa, wyłudzenia pieniędzy, nieuczciwe praktyki przedsiębiorców, przemoc, czy dyskryminacja ze względu na wiek. Dlatego Zakład Ubezpieczeń Społecznych w porozumieniu z innymi instytucjami, m.in. z policją, aktywnie działa w celu podniesienia świadomości osób starszych w zakresie bezpieczeństwa - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.
Podczas tegorocznego Dnia Seniora, oprócz informacji jak nie dać się oszukać, zmanipulować, będzie można wysłuchać na temat udzielania pierwszej pomocy. O zmianach w rentach i sposobach podwyższenia emerytury opowie ekspert z ZUS. Na zakończenie części wykładowej swoimi wspomnieniami z Powstania Warszawskiego podzieli się doc. dr inż. Andrzej Kowalski – emerytowany wykładowcy ATH.
Organizatorzy zadbali także o artystyczną stronę tego przedsięwzięcia. W programie przygotowanym przez Akademię Seniora są przedstawienie teatralne, pokaz tańca i monolog aktora Zbigniewa Grzesiaka.
Seniorzy biorący udział w wydarzeniu będą mogli skorzystać z bezpłatnego badania wzroku i uzyskania bonu zniżkowego na zakup okularów.
Do udziału w wydarzeniu zaproszono przedstawicieli instytucji i organizacji z Bielska-Białej działających na rzecz seniorów. - To niebywała okazja, by w jednym miejscu uzyskać informację z tak różnych obszarów, dlatego serdecznie zapraszamy do skorzystania z punktów informacyjnych - dodaje rzeczniczka.
Dla uczestników Dnia Seniora przygotowano ciekawe materiały informacyjne oraz gadżety.
Szczegółowy harmonogram wydarzeń na stronie www.zus.pl/senior