MIKOŁAJKOWY SZYBKI KONKURS!!! Bałtyk. Historie zza parawanu

05 grudzień 2018

Co Tomasz Raczek robił na transatlantyku Stefan Batory?

Dlaczego po plaży paradowano w piżamach?

Gdzie nad morzem była „nowa Warszawa”, a gdzie „małe Zakopane”?


Morze intryguje, zachwyca i przeraża. Czas odkryć jego tajemnice i sprawdzić, ile prawdy jest w legendach. „Bałtyk. Historie zza parawanu” to zbiór historii o ludziach, których losy splotły się z Wybrzeżem.

Autorka przemierza Polskę od Wolina po Hel. Pokazuje jak zmieniały się nadmorskie kurorty i moda plażowa. Sprawdza jak wygląda praca latarnika i co robią w morzu lokomotywy. A przy okazji udowadnia, że skakać na nartach można nie tylko w górach…

Lektura doskonała zarówno dla tych, którzy w domowym zaciszu po pracy chcą poczuć zapach morskiej bryzy, jak i tych, którzy szukają książki do poczytania podczas słonecznych kąpieli na plaży.

 


Myślałem, że po tylu latach na morzach i Atlantyku Bałtyk nie ma już przede mną żadnych tajemnic! A jednak! Aleksandra Arendt napisała książkę niezwykle interesującą i tak wciągającą, że aż wiosło wypadło mi z rąk!

Aleksander Doba

 

Kiedy byłem małym chłopcem, śpiewałem na koloniach „Morze, nasze morze, wiernie ciebie będziem strzec...” i marzyłem, żeby zostać marynarzem. Gdy dorosłem, spełniłem swoje marzenie. Teraz, czytając książkę Aleksandry Arendt o Bałtyku, mam nowe: żeby zamieszkać w latarni morskiej i nie spuszczać morza z oczu ani na moment!

Tomasz Raczek

UWAGA!!! Do wygrania 2 egzemplarze tej wyjątkowej pozycji!

Aby wziąć udział w konkursie i wygrać jedną z nich należy wysłać do nas wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule wpisując hasło "Bałtyk. Historie zza parawanu", w treści podając swoje imię, nazwisko i miejscowość.

Na Wasze wiadomości czekamy do jutra 6 grudnia  do godziny 10:00.

Zwycięzców powiadomimy drogą mailową. Powodzenia! 

Jeżeli nie uda Ci się wygrać w konkursie, książkę można zakupić poprzez stronę internetową :

http://www.wydawnictwopoznanskie.com/PL-H14/ksiazki/566/baltyk-historie-zza-parawanu.html