Komorowicki Jarmark Bożonarodzeniowy

07 grudzień 2018

Komorowicki Jarmark Bożonarodzeniowy

„Święta na Starówce” to nie jedyny Jarmark Bożonarodzeniowy, jaki odbędzie się w tym roku w Bielsku-Białej. W sobotę 22 grudnia na placu Józefa Niemczyka w Komorowicach Krakowskich po raz pierwszy zostanie zorganizowany Komorowicki Jarmark Bożonarodzeniowy.

Wydarzenie to wspólna inicjatywa Rady Osiedla Komorowice Krakowskie i Stowarzyszenia Komorowice przy współpracy z Miejskim Domem Kultury i Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej.

Na scenie odbędą się występy grup artystycznych MDK-u i amatorskich zespołów, oczywiście w świątecznych aranżacjach. Wystąpią m.in. zespoły: Pinokio, Kontrasty, Drewniane Żaby, Harpago, kwartet gitarzysty Tomasza Madzi, półfinalisty programu „Must be the music” oraz Anna Mysłajek z zespołem.

Na placu odbędzie się kiermasz rękodzieła. Nie zabraknie pysznego jedzenia oraz rozgrzewającego grzańca. Dla dzieci przewidziano warsztaty tworzenia czekoladek oraz spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Zaplanowano także pokaz wypalania raku - ceramiki wypalanej w niekontrolowanej temperaturze w „żywym” ogniu. Odbędzie się także symboliczne zapalenie światełek na choince.

Komorowicki Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się o godzinie 14.30. Zakończenie imprezy przewidziano na godzinę 21.00.

 

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/343636149702631/

Więcej szczegółów wkrótce na stronie www.komorowice.pl.