Kabaret Biura Spraw Beznadziejnych

21 styczeń 2019

Zaproszenie Prosto z  Edynburga!

Kabaret Biura Spraw Beznadziejnych zaprasza na przedstawienie w niedzielę 27 stycznia o godz. 17:00 do Galerii Wzgórze w Bielsku-Białej.

Tym razem kabaret dobrał się do muzyki klasycznej. Program zawiera elementy edukacyjne, takie jak quiz o znanych operach - z nagrodami!
Przed występem odbędzie się spotkanie pod hasłem Viva la Diva. Dżentelmeni oraz Damy proszeni są o założenie najbardziej wytwornego stroju, chętnie inspirowanego operą.

Informacje o kabarecie.
Kabaret Biura Spraw Beznadziejnych działa od 10 lat w Goteborgu zdobywając serca tamtejszej polonii. Publiczność porównuje styl kabaretu do Krakowskiej Piwnicy pod Baranami ,gdyż łączą muzykę z liryką i dowcipem.
Grupa ma  w swoim dorobku szereg popularnych programów: "Lata 20. lata 30.", "Quiz tańca", "Ale kino!", "Upiorny wieczór", "Walę tynki", "Multikulti, czyli jak plącze nam się język", albo", Obywatelu! Wracaj do PRL-u".
Kabaret swoją muzyczną aktywność opiera na profesjonalnych muzykach: Marcin Dominik Głuch jest pianistą i dyrygentem . Stroną tekstową zajmuję się Elzbieta Dura - amatorsko, choć niezupełnie, bo jest doktorem językoznawstwa Uniwersytetu w Goteborgu. Artystki kabaretowe: Danuta Dudziak Andersson (siostra sławnej śpiewaczki o równie wspaniałym głosie), Hanna Dabrowska Futyna, Marta Rzeszutko, mają świetną szkołę głosu w chórze Chorus Polonicus Gothoburgensis w Goteborgu.

W skład kabaretu wchodzi 5 osób. 
Elżbieta Dura 
Marta Rzeszutko 
Hanna Dąbrowska Futuna 
Danuta Andersson Dudziak 
Marcin Dominik Głuch 

Wstęp Wolny do Kapelusza!