MEDALOWY WEEKEND BADMINTONISTÓW

24 marzec 2021

Dwa srebrne i jeden brązowy medal przywieźli zawodnicy BKB Set Mazańcowice z dwóch turniejów badmintona, rozegranych w miniony weekend w Bieruniu.

Podczas międzynarodowego turnieju Polish U17 International Julia Piwowar w parze z Anną Czuchrą (UKS Unia Bieruń) wywalczyła srebrny medal. Tym razem medalowe pozycje zawodniczka z Mazańcowic zdobyła w grze podwójnej dziewcząt. 

– Bardzo się cieszę z wyniku Julii, widać u niej ciągły progres, jest zmotywowana i dąży do wyznaczonych celów –  podkreśla trener Bartosz Pietryja.

Z kolei młodsi mazańcowiccy badmintoniści rywalizowali  w turnieju Silesia Cup. Świetny wynik odnotował Maksymilian Piekarczyk, który w grze podwójnej z Mikołajem Krystkiem UKS Orbitek Straszęcin zdobyli srebrny medal. Natomiast Patryk Kramarczyk w grze mieszanej z czeską partnerką Lucie Suhajovą wywalczyli brązowy medal w grze mieszanej.

W turnieju brali udział także: Maja Paszek, Alicja Dubiel, Piotr Babicz, Karol Dubiel, Tymoteusz Stefaniuk, Tymoteusz Wiercigroch.

Tegoroczne turnieje, rozgrywane w bieruńskiej hali sportowej, z uwagi na liczne obostrzenia związane z epidemią odbyły się bez udziału publiczności oraz osób postronnych.  

Podium wypełnione zawodnikami. Julia Piwowar w parze z Anną Czuchrą (UKS Unia Bieruń) srebrny medal

Dekoracja zawodników. Maksymilian Piekarczyk w grze podwójnej z Mikołajem Krystkiem UKS Orbitek Straszęcin zdobyli srebrny medal.

Zawodnicy na podium. Od lewej Patryk Kramarczyk w grze mieszanej z czeską partnerką Lucie Suhajovą wywalczyli brązowy medal w grze mieszanej.

Zawodnicy BKB Set Mazańcowice.

Zobacz też:

5 LAT LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU

Podsumowanie działań Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „Bielska Kraina” – Kampania informacyjna „5 lat LSR”.

 

POGRĄŻENI W GŁĘBOKIM SMUTKU I ŻALU

Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w poniedziałek 22 marca 2021 r., w wieku 61 lat, zmarł Wicestarosta Śp. Grzegorz Szetyński.

 

CZASOWE ZAWIESZENIE DZIAŁALNOŚCI PLACÓWEK GOK

Gminny Ośrodek Kultury w Jasienicy oraz jego filie od dnia dzisiejszego do 9 kwietnia zawieszają działalność stacjonarną.

 
logo Monitor Polski