Kolejne miejsca dla chorych na Covid 19

01 kwiecień 2021

Kolejne miejsca dla chorych na Covid 19

 

Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej od 1 kwietnia przystosowany został wyłącznie do hospitalizacji chorych na Covid 19. Dla pacjentów przygotowano 23 miejsca.

 

Obecnie Szpital Wojewódzki dysponuje w sumie 174 łóżkami tlenowymi dla osób zakażonych koronawirusem. W tym dla pacjentów, którzy wymagają respiratoterapii, przygotowano w ramach Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii 17 miejsc.

 

Dodatkowo 8 łóżek dla pacjentek chorych na Covid 19 przygotowano na oddziale ginekologiczno-położniczym, w ramach trzeciego poziomu zabezpieczenia szpitalnego. 

 

Szpital Wojewódzki pozostaje w stałym kontakcie z wojewodą śląskim oraz marszałkiem województwa śląskiego w sprawie zabezpieczenia pomocy dla wszystkich chorych na Covid 19, którzy zgłaszają się po pomoc. Istnieje jednak możliwość, że pacjenci będą relokowani do innych placówek medycznych, także tych funkcjonujących poza województwem śląskim.

 

Ponieważ Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej posiada lądowisko dla helikopterów, zakażeni koronawirusem mogą być stąd relokowani transportem lotniczym.