Majówka w Ustroniu

28 kwiecień 2021

Nadchodzi maj, mamy nadzieję i perspektywę na coraz to szersze możliwości spędzania czasu w pięknym mieście- Ustroniu.

Poniżej informacje na temat nadchodzących wydarzeń:

 

Nie zapominamy jednak o trwającej pandemii... Miasto Ustroń ma prawie 27 tysięcy darmowych maseczek dla Mieszkańców Ustronia. Od dzisiaj (28.04.21) do wyczerpania zapasów, codziennie pomiędzy 9:00 a 10:00 można odebrać darmowe maseczki – pakiet 50 szt. maseczek na 1 mieszkańca.

 

Przed nami coroczne majowe obchody patriotyczne. Niestety, podobnie jak rok temu, będą one bardzo symboliczne i okrojone z dodatkowych atrakcji. Szczegóły poniżej.

 

Jest jednak opcja spędzenia majówki aktywnie i na sportowo. Zapraszamy na Trzydniowy Festiwal Rowerowy Doka Downhill City Tour. Kliknij w obrazek po więcej 😊

 

Zachęcamy również do zwiedzania Ustronia i Wisły razem z darmową aplikacją Kompas Go. Zróbmy to razem!! Mobilna gra terenowa rusza już 1.05.2021!

 

Jeśli jednak pogoda na to nie pozwoli, przygotowaliśmy dla Was grę edukacyjno-turystyczną w formie Point&Click, z którą możecie się zmierzyć przed komputerem klikając w poniższy obrazek 😊

 

Miejski Dom Kultury „Prażakówka", pomimo tego, że „zamknięty", cały czas prężnie działa za drzwiami i proponuje kilka ciekawych konkursów! Zachęcamy do wzięcia udziału!!

 

 

 

Muzeum Ustrońskie obchodzi 35-tę Rocznicę! Serdecznie gratulujemy i czekamy na huczne świętowanie. Tymczasem muzeum zaprasza na wirtualną wystawę „Hoczki z trówły Ustronianki".

 

Jeśli chodzi o plenerowe imprezy, Kolej Linowa Czantoria i Fundacja Oko w Oko z Rakiem organizuje akcję profilaktyki raka piersi, szyjki macicy, jajników oraz jąder 16.05.2021. Zapraszamy na Czntorię!

 

I na koniec "Moto Chill & Grill" rusza z drugą edycją zlotu samochodowego i motocyklowego.

 

Życzymy dużo zdrowia, udanej spokojnej i słonecznej majówki!