Zakończona przebudowa drogi powiatowej w kierunku Krakowa

14 maj 2021

Przebudowa drogi powiatowej w Zasolu Bielańskim, to gmina Wilamowice zakończona. Trwają odbiory inwestycji. Można śmiało powiedzieć, że ul. Piękna jest teraz naprawdę… piękna! Potwierdzą to kierowcy, którzy mieli okazję tamtędy ostatnio przejeżdżać.

Od jesieni zeszłego roku drogowcy pracowali na odcinku ponad 1,7 km- od skrzyżowania z ulicami Ptasznik i Mostową do skrzyżowania z ul. Zaciszną. To pierwsze tradycyjne skrzyżowanie zostało przebudowane na rondo.

-Obecnie przebudowujemy drogi z takimi skrzyżowaniami, jak to w Zasolu Bielańskim, które mimo możliwych zabezpieczeń było jednak niebezpieczne- dochodziło na nich do stłuczek i poważniejszych zdarzeń- mówi starosta Andrzej Płonka. Samorządowiec dodaje, że o tę inwestycję zabiegał radny powiatowy, a po rozmowie z burmistrzami Wilamowic udało się dojść do porozumienia i w efekcie pozyskano dofinansowanie na to przedsięwzięcie, a resztę solidarnie dołożyły samorządy: powiat bielski i gmina Wilamowice. Przy okazji wyremontowano spory odcinek trasy w kierunku Wilamowic: przebudowano konstrukcję nawierzchni, istniejące chodniki, powstały nowe ciągi dla pieszych. Roboty objęły także kanalizację i odwodnienie, pojawiło się nowe oznakowanie pionowe i poziome.

Modernizacja kosztowała 3,8 mln zł. Pozyskano na nią środki z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 55 proc. kosztów.  Wcześniej wyremontowano odcinek tej trasy od rynku w Wilamowicach. Starosta Płonka zapowiada w przyszłym roku kolejne roboty na trasach w stronę  Oświęcimia. -Jestem po uzgodnieniach ze starostą oświęcimskim, aby razem przebudowywać kolejne odcinki- mówi starosta bielski.