Zmniejszenie liczby łóżek covidowych

14 maj 2021

W Szpitalu Wojewódzkim od środy 12 maja zmniejszyła się liczba łóżek covidowych. Kolejnym etapem odmrożenia miejsc covidowych objęto część Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, na której od kilku tygodni hospitalizowani byli wyłącznie pacjenci zakażeni koronawirusem.

Zgodnie z decyzja wojewody śląskiego na chirurgii „uwolniono” 17 łóżek zarezerwowanych dla chorych na Covid 19. Obecnie Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej dysponuje 37 miejscami dla osób hospitalizowanych z powodu zakażenia koronawirusem. W tym jest 10 miejsc dla pacjentów, którzy wymagają respiratoterapii.

4 łóżka dla pacjentek chorych na Covid-19 znajdują się na Oddziale Ginekologiczno- Położniczym, w ramach trzeciego poziomu zabezpieczenia szpitalnego.

W związku ze spadkiem liczby zakażeń koronawirusem Szpital Wojewódzki wrócił do realizacji zabiegów planowych m.in. ablacji, polegających na zniszczeniu lub odizolowaniu za pomocą elektrod niewielkiego obszaru tkanki serca, który odpowiada za powstawanie arytmii. Wznowione zostały także zabiegi wszczepiania stymulatorów i defibrylatorów serca.